Érettségizők, figyelem! Itt a délelőtti írásbeli összes nem hivatalos megoldása
Lemaradtatok valamiről? Nem baj, a középszintű vizsga összes megoldását összegyűjtöttük nektek egy cikkben.
Lemaradtatok valamiről? Nem baj, a középszintű vizsga összes megoldását összegyűjtöttük nektek egy cikkben.
Az Eduline arra kérte a nem hivatalos megoldásokat készítő szaktanárt, gyűjtse össze, milyen elemeket, szempontokat volt érdemes érinteni a műelemzésben.
Mutatjuk, hogy az Eduline által felkért szaktanár szerint milyen szempontokat kellett belefoglalni az összehasonlító elemzésbe.
Elhoztuk a szaktanár által kidolgozott megoldási javaslatot.
Az Eduline által felkért szaktanár most megmutatja, milyen elemeknek kellett (volna) szerepelniük az érvelésben.
Mutatjuk a délelőtti magyarérettségi nem hivatalos, szaktanár által készített megoldását a szövegértési feladatsorhoz.
Megnéztük, hány pontot kaphattok, ha nem éritek el a minimum szószámot a műelemzésnél vagy az összehasonlító elemzésnél.
A középszintű magyarérettségiről pozitívnak tűnnek az első vélemények, a legtöbb vizsgázó kifejezetten könnyűnek ítélte meg a feladatsort. A szövegértés 7. feladatára azonban több diák panaszkodik, sokan azt írták, "fogalmam sem volt, mit kellett ott csinálni".
Nektek elegendő volt az idő a középszintű magyarérettségin a szövegértési feladatok megoldására? Szavazzatok!
Egy Szabó Magda-novellát, egy Janus Pannonius-verset és egy Juhász Gyula-verset elemezhettek az érettségizők a középszintű magyarvizsgán. Itt találjátok a pontos címeket és a szövegeket.
„Ezt a Szabó Magda-novellát sokkal könnyebb élvezni, mint értelmezni és elemezni” – mondta a középszintű magyarérettségi egyik esszéfeladatáról az Eduline által megkérdezett magyartanár. Az összehasonlító elemzés viszont kellemes meglepetést okozhatott a diákoknak, az egyik költemény ugyanis a tananyag része.
Több tízezer érettségiző sóhajtott fel megkönnyebbülten, amikor elolvasta, milyen művekről lehet elemzést írni a középszintű magyarérettségi második részében. Az első feladat ugyanis egy Szabó Magda-novella elemzése – a legtöbben pedig éppen ebből a műfajból készültek fel.
Egy Szabó Magda-novellát, egy ismert Janus Pannonius-költeményt és egy Juhász Gyula-verset kaptak a diákok a középszintű magyarérettségi második részében.
Országszerte több mint 70 ezer diák írásbelizik ma magyarból. A HVG fotóriportere, Túry Gergely a budapesti Szent László Gimnáziumban járt.
„Klasszikus érvelési feladat, a témája nagyon jó” – mondta a középszintű magyarérettségi egyik rövid szövegalkotási feladatáról az Eduline által megkérdezett magyartanár. Nagy meglepetés nem érhette a diákokat.
Könnyebb, mint a tavalyi – így jellemezte a középszintű magyarérettségi szövegértési feladatsorát az Eduline-nak nyilatkozó magyartanár. Bár a diákok nyelvészeti szöveget kaptak (bőven vannak benne nyelvészeti szakkifejezések is), a feladatok többségét ezek pontos ismerete nélkül is meg lehet oldani.
Orbán Viktor, Dobrev Klára, Varga Judit és Karácsony Gergely is üzent az érettségiző diákoknak. A 2022-es érettségik első napján mindenki egyetértett valamiben: sok sikert mindenkinek.
Iskolai memoriterekről írhatnak érvelést, vagy diákönkormányzati tagként osztálykirándulásokról fogalmazhatnak meg hozzászólást – ilyen feladatokat kaptak a vizsgázók a középszintű magyarérettségi első részének szövegalkotási részében.
Egy 1999-ben kiadott szótár előszavát kapta az a 70 ezer diák, aki középszinten érettségizik magyarból. A kétoldalas szöveg elolvasása után különböző szövegértési feladatokat kell megoldaniuk.
73 ezer diák kapja meg ezekben a percekben a magyarérettségi feladatsorát. Szövegértési, szövegalkotási feladatokkal és műelemzéssel is meg kell birkózniuk.