Minden eddiginél több magyar egyetemista tanulhat jelenleg külföldön
Évről évre egyre több magyar diák választ külföldi egyetemet.
Évről évre egyre több magyar diák választ külföldi egyetemet.
Így próbálnák visszaszorítani az országba áramló külföldi egyetemisták számát.
A 2023/24-es tanévben 2926 magyar egyetemista tanult Hollandiában, ami jövőre szinte teljesen biztos, hogy Ausztria után a második legnépszerűbb célország lesz.
Továbbra is Ausztriát választja a legtöbb külföldön tanuló magyar egyetemista, jövőre viszont szinte biztos, hogy Hollandia lekörözi a jelenleg második helyen álló Németországot.
Nem az első, de ez volt a legerősebb kritika, ami az intézményt érte.
Heteken belül elindulhatnak külföldre azok az egyetemisták, akik elsőként vesznek részt az Erasmust helyettesítő Pannónia Ösztöndíjprogramban.
Tóth Míra önállóan készült fel a külföldi egyetemi felvételire. Bár úgy gondolja, jól fogja érezni magát Franciaországban, az ott megszerzett tudását később hazahozná majd.
Boda Márton, Gerő Nándor, Halmai Lilianna, Illés Fanni és Lugossy Ádám szeptembertől a milánói Bocconi Egyetemen tanulhatnak.
Bíró Hanna, a Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium és a Milestone Intézet diákja a szeptembert a finnországi Aalto Egyetemen kezdi.
Jelentősen megemelkedett a külföldi hallgatók létszáma az elmúlt években, ezért az ország csökkentené a külföldi hallgatók által elérhető férőhelyeket és emelné a tandíjakat.
Márciusra ígért megállapodást a kormány az Erasmussal kapcsolatban, de még május végére sem történt előrelépés, pedig júliusban a 21 magyar egyetemből 18-nak lejár a szerződése.
A hátrányos helyzetűek külföldi lehetőségeit is növelnék, ennek érdekében elfogadtak egy sor ajánlást.
Főként a külföldi egyetemekre készülő diákoknak válhat előnyére az International Baccalaureate.
Összesen 41 felvételi ajánlatot szereztek amerikai és kanadai egyetemektől a Milestone diákjai.
A diákok aggódnak, hogy az új törvényjavaslat miatt az állami egyetemeken szerezhető diploma értéke csökkenni fog, a minőségi felsőoktatás pedig csak az elit számára lesz elérhető.
A magyar kormány szerint "nem megfelelően járnak el", valójában azonban logikus magyarázat van arra, miért nem fogadják el a holland egyetemek a magyar diákok szakképzésben szerzett érettségijét. Nádas Ritával, az Engame Akadémia oktatásvezetőjével beszélgettünk.
Szeptembertől várhatóan a Cambridge-i Egyetemen tanulhatnak majd.
A Csendes-óceán déli részén található egyetem kampuszára mindössze 330 hallgató jár, de mérete ellenére komoly hatással van a helyi közösségre.
Elsősorban a modellváltott intézmények hallgatóinak és munkatársainak kedveznének vele, a célországok között azonban vannak olyanok is, ahol kétséges, hogy a hallgatók biztonságban lennének-e.
A diákok külföldi továbbtanulását segítő Stipendium Peregrinum ösztöndíj A komponensére első körben november 6. és 27. között pályázhattok.