Kétperces irodalmi teszt: tudjátok, kitől idézünk?
„Ég a napmelegtől a kopár szik sarja” - tudjátok kitől idézünk? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
„Ég a napmelegtől a kopár szik sarja” - tudjátok kitől idézünk? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Mennyire figyeltetek irodalomórán? Teszteljétek magatokat és a tudásotokat. Válaszoljatok a következő tíz kérdésre: tudjátok, ki a szerző vagy kinek a hősei a következő karakterek?
A következő kvízben hazai költők verseiből válogattunk nektek. Kitaláljátok néhány sor alapján, hogy kiről, miről van szó pontosan? Könnyítésként a válaszlehetőségek között megadtuk a szerzőt és műcímet egyaránt.
Sokat olvastok, megvolt mindegyik kötelező olvasmány és a verseket is jól ismeritek? A legnépszerűbb irodalmi kvízek közül válogattunk nektek.
Felismeritek egy-egy idézet alapján a műveket? Közismert vagy éppen kötelező olvasmányokról van szó a következő kvízben.
A családi társasozás és nagy evések mellett az olvasásra is juthat idő az ünnepek alatt. Ajánlunk néhány szuper könyvet, amelyek között van mesekönyv, ifjúsági regény és levélgyűjtemény is.
Ki Szűcs Antal az Édes Anna című regényben? És Biberach a Bánk bánból? Teszteljétek az irodalmi ismereteiteket.
Most fogtok érettségizni vagy csak szeretnétek megmérni az irodalmi jártasságotokat? Akkor töltsétek ki ezt a tesztet és kiderül.
Mindig is jók voltatok irodalomból? Emlékeztek a versek mögött megbújó arcokra? Teszteljétek magatokat, felismeritek-e a következő irodalmi alakokat.
Szuper irodalmi kvízt tölthettek ki: fel kell ismernetek egy-egy idézet alapján a verseket. Lássuk, hányat találtok el.
Időt szorítanátok egy kis szabadidős programra az ünnepek előtt? Jó tudni például, hogy a legtöbb vásár november 30-án nyit, de az igazán ünnepekre hangolódós programok is ekkor kezdődnek. Ajánlunk nektek néhány kulturális és szórakoztató eseményt.
Felismeritek melyik magyar szerzőtől származnak a következő versidézetek? Segítségként mindegyikben szerepel egy-egy név, amellyel a költők múzsáikhoz szólnak.
Vannak olyan versek, amelyeket mindenki tanult memoriterként – vagy legalábbis olvasott – az iskolában. De hogyan lehet úgy hozzányúlni ezekhez a szövegekhez, hogy egyszerre legyenek modernek, közben mégis méltó módon képviseljék mindazt, amit a saját korukban jelentettek? Többek között erről is beszélgettünk Szabó Erika színésznővel, aki olyan vállalkozásba kezdett, ahol kicsit újragondolták a „kötelező” irodalmat.
A következő kvízben híres magyar regényekből válogattunk ki néhány szereplőt. Ti megtudjátok mondani három-három név alapján a szerzőt és a címet?
Kitaláljátok ki a szerzője a következő verseknek? Nagy eséllyel találkozhattatok már ezekkel a versekkel a tanórákon.
Ha minden kötelezőt megtanultatok és amúgy is otthonosan mozogtok a versekben, akkor ez a teszt nem jelent majd kihívást nektek.
Ebben a kvízben magyar versek címéről kell kitalálnotok, hogy ki írta őket. Nem keveritek össze a szerzőket, címeket?
Ma 141 éve, 1878. október 21-én született neves írónk, Krúdy Gyula. A következő kvízzel megnézhetitek, mennyit tudtok az életéről, műveiről.
Mindig is a lírát szerettétek jobban? Lássuk, mennyire ismeritek a műfajokat, a híres műveket, a költők kedvelt szóképeit.
Hétfőn írták a magyar nyelv és irodalom vizsgákat az ősszel érettségizők. Emelt szinten a szövegértési és nyelvi-irodalmi műveltségi feladatsor témája Guillaume Apollinaire költészete volt. A kérdésekből szemezgettünk - lássuk, tudjátok-e rájuk a választ.