Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ly/j-s szavak, földrajzi nevek, összetett szavak - ez a három legnehezebb helyesírási témakör, legalábbis a legtöbb diák (és felnőtt) itt hibázik a legtöbbet. Ma három rövid, de annál nehezebb tesztet ajánlunk.
Földrajzi nevek, dátumok, összetett és ikerszavak - a legtöbben elbizonytalanodnak, ha egy-egy ilyen kifejezést kell leírniuk. Tényleg ezek a legnehezebb szavak? Kiderítjük! Ehhez azonban a ti segítségetekre is szükségünk van: töltsétek ki ezt a helyesírási tesztet, mi pedig feldolgozzuk az eredményeket. A teszt elküldése után megnézhetitek, mi a helyes megoldás.
Pár napja ajánlottuk nektek az Anyanyelvápolók Szövetségének helyesírási tesztjét, amelyet nagyon sokan kitöltöttetek - íme, még néhány teszt vasárnap estére!
Margitsziget vagy Margit sziget? Széchenyi-hegyi vagy széchenyi-hegyi? Velencei-tavi vagy velencei-tavi? A legtöbb diáknak (és felnőttnek) a földrajzi nevek írása okozza a legnagyobb problémát. Az Anyanyelvápolók Szövetsége ezért összeállított egy tesztet, amelyből pár perc alatt kiderül, helyesen írjátok-e a földrajzi neveket.
Akár tizenöt pontot is levonhatnak a magyarérettségin a helyesírási hibák miatt, ezért érdemes átismételni a nehezebb kifejezések írásmódját. Ehhez ajánlunk ma három tesztet.
A múlt héten ajánlott helyesírási tesztet rengetegen kitöltötték, úgyhogy ma is ajánlunk egy jóval rövidebb (de nem sokkal könnyebb) tesztet diákoknak, érettségizőknek, helyesírási guruknak és bizonytalankodóknak.
Hova fordultok segítségért, ha nem vagytok biztosak egy-egy kifejezés írásmódjában? Fellapozzátok a helyesírási szabályzatot, rákerestek a Google-ben, és abban reménykedtek, hogy a többség jól írja az adott szót? Van, aki a gyakorikerdesek.hu-n kérdezősködik, de nem mindig kap olyan választ, amilyet szeretne.