Kemény helyesírási teszt: ezt a feladatsort senki nem tudja megoldani?

Újabb helyesírási tesztet tett közzé az Anyanyelvápolók Szövetsége: ezúttal azt vizsgálják, megfelelően tudjátok-e...

  • Eduline

Újabb helyesírási tesztet tett közzé az Anyanyelvápolók Szövetsége: ezúttal azt vizsgálják, megfelelően tudjátok-e toldalékolni a különböző tulajdonneveket, külföldi kifejezéseket, személyneveket.

Összesen huszonegy feladatot kell megoldani: három vagy négy változat közül kell kiválasztani a helyes formát. A teszt végén a rendszer e-mailcímet kér, de azt nem kell megadnotok, ha nem szeretnétek - egyszerűen kattintsatok a befejezés gombra, és az oldal kidobja a százalékos eredményt, sőt azt is megnézhetitek, melyik kérdésekre válaszoltatok rosszul. Nem volt elég? Itt még több helyesírási tesztet találtok.

Kattintsatok ide, és már kezdhetitek is a tesztet
anyanyelvapolo.hu

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Bécsben marad a CEU campusa

Hiába a politikai fordulat és az egyetemi autonómia helyreállításának ígérete, a Közép-európai Egyetem (CEU) nem tervezi campusának visszaköltöztetését Budapestre.

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.