Mihez kezdhetsz diploma nélkül?
A brit oktatási tárca szerdán közzétett adatai szerint az elmúlt negyedévben 18,4 százalékra emelkedett azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak az aránya, akiknek nincs állásuk, és nem is tanulnak.
A brit oktatási tárca szerdán közzétett adatai szerint az elmúlt negyedévben 18,4 százalékra emelkedett azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak az aránya, akiknek nincs állásuk, és nem is tanulnak.
Lengyelország legjobb felsőoktatási intézményében, a Varsói Egyetemen (UW) több szakon másodszor, egyes szakokon viszont már harmadszor hirdettek pótfelvételit, és hasonlóan kevés a megfelelő jelentkező az ugyancsak rangos varsói Stefan Wyszynski Katolikus Egyetemen (UKSW) - jelentette a Gazeta Wyborcza című lengyel napilap kedden.
Kanada azon országok egyike, ahol akár az érettségi megszerzése nélkül is lehet egyetemre járni, majd diplomát szerezni. Ontario tartományban különösen kedvezőek a lehetőségek, a leendő hallgatóknak csupán néhány feltételnek kell eleget tenniük.
„Egy ponttal maradtam le a Budapesti Corvinus Egyetem államilag finanszírozott gazdálkodási és menedzsment szakjáról. A jelentkezési lap második helyén ugyanezt a szakot jelöltem meg, csak költségtérítéses formában, de oda – a tandíj miatt – nem akarok beiratkozni. Érdemes benyújtani egy kérelmet az intézményhez, hogy a kis pontkülönbség miatt bírálják el újra a jelentkezésemet?” – kérdezte egyik olvasónk.
Kitiltott két tízéves diákot az egyik kurzusról az ottawai egyetem – a gyerekek édesanyja az ontariói emberi jogi bírósághoz fordult, szerinte az intézmény diszkriminálta a fiait, amikor koruk miatt tiltotta meg nekik az előadások látogatását.
Kedden lejár a pótfelvételi jelentkezési határideje, a diákok 44 egyetem és főiskola több száz szakja közül választhatnak.
Már csak három napig lehet jelentkezni a 2011-es pótfelvételire: összesen ezeregyszáz alapképzés, ezer mesterszak és négyszáz felsőfokú szakképzés közül választhatsz.
Idén is több ezer végzős egyetemista és főiskolás kénytelen nyelvvizsga és diploma nélkül állást keresni: a legtöbb magyarországi felsőoktatási intézmény harmad- és ötödéves hallgatóinak húsz-harminc százaléka még mindig nem tudja időben megszerezni a diplomához szükséges nyelvvizsgát. Hoffmann Rózsa azt reméli, megszűnik a probléma, ha már a felvételihez is kötelező lesz a C típusú bizonyítvány.
Több mint 13 ezer dollárt, vagyis 2,5 millió forintnak megfelelő összeget fizetnek az elsőéves hallgatók egy-egy szobáért az Egyesült Államok legdrágább egyetemi-főiskolai kollégiumaiban.
Négy helyett öt évig kell felső tagozatba járniuk a romániai diákoknak a 2010 végén elfogadott új oktatási törvény alapján – a változtatás először a szeptemberben az ötödik osztályt elkezdő tanulókat érinti majd.
Érettségi nélkül elvégezhetnek több főiskolai kurzust azok a marylandi diákok, akik részt vesznek az Academy of Health Sciences nevű programban – a kilencedik évfolyamos tanulók négy éven keresztül a főiskolai campuson tanulhatnak.
Az MSZP szerint a nyelvoktatás jelenlegi színvonalát ismerve elzárja a felsőoktatásba jutás esélyétől a leghátrányosabb helyzetű, legszegényebb gyerekeket, ha megvalósul az oktatási államtitkárság elképzelése, hogy csak nyelvvizsga birtokában jelentkezhetnek főiskolára vagy egyetemre a diákok.
Több mint 7800 BA- és BSc-diplomás hallgatót vettek fel mesterképzésre idén: a legnépszerűbbek a tanári szakok, de a nemzetközi tanulmányok, a kommunikáció és médiatudomány, a vezetés és szervezés, valamint a pszichológia is bekerült a top ötbe.
A fővárosi és vidéki főiskolák, egyetemek legnépszerűbb alap- és mesterszakjaira idén is háromszázötven-négyszáz fölött pontszámmal lehetett bekerülni. Akinek nem sikerült összegyűjtenie annyi pontot, amennyi a kiválasztott képzésekhez elég lett volna, a pótfelvételin még újra próbálkozhat.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) szerint az intézmény az elmúlt öt év legjobb jelentkezési és felvételi eredményeit érte el az idén, és továbbra is az ország legnépszerűbb egyetemei között van.
Valószínűleg ez volt az utolsó békeév a felvételik szempontjából, ugyanis várhatóan jelentősen változik a felsőoktatás a jövőben - mondta a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) rektora sajtótájékoztatóján pénteken.
Valamivel nehezebb volt az idén bekerülni a felsőoktatási intézményekbe, mint tavaly: 2010-ben a bejutási arány 70 százalékos volt, ez most 69,4 százalékra csökkent. A felvételi adatok alapján számított top 20-ba - akárcsak tavaly - négy műszaki és öt gazdaságtudományi szak került.
2015-től vagy 2016-tól senki nem felvételizhet egyetemre, főiskolára, ha nem szerez legalább egy nyelvvizsgát – ez a terve az oktatási államtitkárságnak. Ha a kormány és a parlament rábólint az új felvételi feltételt tartalmazó jogszabályokra, néhány éven belül duplájára nőhet a nyelvtudással rendelkező hallgatók száma – mondta az eduline-nak Hoffmann Rózsa államtitkár.
A veszprémi székhelyű Pannon Egyetem költségtérítéses mérnök-informatikus szakán 478 pont az idén a felvételi ponthatár, s ezzel az országosan csúcstartó - mondta Friedler Ferenc, az egyetem rektora sajtótájékoztatón pénteken.
A Miskolci Egyetemre (ME) jelentkezettek több mint 40 százalékát vették fel; az új tanévben a tavalyinál 107-tel több, 3432 elsőéves kezdheti majd meg tanulmányait, és a pótfelvételin még legalább félezren kerülhetnek be az intézménybe - mondta Patkó Gyula, az ME rektora sajtótájékoztatón, pénteken.