Pontszámítás a középiskolai felvételin: hogyan működik?
Hogyan rangsorolják a középiskolák a jelentkezőket és mennyiért ér a felvételi vizsga? Mutatjuk.
Hogyan rangsorolják a középiskolák a jelentkezőket és mennyiért ér a felvételi vizsga? Mutatjuk.
Alapítványi, magán-, állami és egyházi iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok. Számtalan lehetőség, és számtalan információ. Összeszedtük nektek melyik iskolatípusról mit lehet tudni, hogy könnyebb legyen a választás.
A héten szó volt az egyetemek átalakításról, és az ezzel kapcsolatos vitákról, tovább bonyolódott az SZFE helyzete, az érettségi pedig még távolinak tűnik, de egyre több a kérdés a vizsgákkal kapcsolatban.
Az írásbeliket az egészségvédelmi intézkedések szigorú betartásával rendezik meg.
A 21. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást 2021. január 21-23. között a koronavírus miatt online rendezik meg.
Az utóbbi években több szabályt is változtattak a felvételivel kapcsolatban, így érthető, ha belezavarodtatok, hogy most éppen milyen kötelező követelmények vannak előírva. Segítünk, nehogy ezen csússzon el a felvételitek.
A vírus mindent átírt, számos rendezvény maradt el, vagy került át az online térbe. Az Educatio kiállítás viszont nem marad el, hanem online lesz látogatható. Megnéztük, hogy milyen lehetőségeitek lesznek ebben a formában.
Ismét egy fontos felvételivel kapcsolatos kérdésre válaszolunk. Honnan lehet tudni, hogy milyen szakmáért, szakképesítésért jár pluszpont a felvételin?
Ha keresztféléves felvételire jelentkeztetek, akkor már csak január 11-ig van lehetőségetek arra, hogy adatot-, illetve dokumentumot pótoljatok, sorrendet módosítsatok, esetleg jelentkezési helyet vonjatok vissza. Ezeket viszont nem szabad az utolsó pillanatra hagyni. Mutatjuk, hogy miért.
Összeszedtük, mi vár rátok a január 23-ai vizsgán.
Azoknak, akik életükben először találkoznak a felvételi tájékoztatóval és a jelentkezési szabályokkal, gondot okozhat a rövidítések és jelölések megfejtése. Most segítünk egy kicsit a magyarázattal, hogy ne legyen káosz a jelentkezés.
Sokáig szó volt arról, hogy kötelező lenne nyelvvizsgát tenni a felvételihez, de mi a helyzet most? Megnéztük, hogy kell-e nyelvvizsga 2021-ben, ha egyetemre szeretnétek menni.
Mit is jelent pontosan a duális képzés? Milyen kötelezettséggel jár, ha ilyen képzésre jelentkeztek egy "sima" szak helyett, illetve van-e eltérés a jelentkezések menete között? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Van néhány fontos dolog, amit a jelentkezésnél alaposan át kell nézni, nehogy olyat jelöljetek be, amit valójában nem is szeretnétek.
A felvételivel kapcsolatban összeszedtük nektek az összes fontos dátumot, amiket már most érdemes beírnotok a naptáratokba.
Ha ti is a 2021-es felvételi eljárásban jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, akkor érdemes már most tisztában lennetek azzal, mikor és mennyit kell fizetnetek felvételiért.
Elindult a 2021-es egyetemi felvételi, a pontszámítási szabályok azonban idén sem változnak az előző évhez képest. Most a különböző pluszpontszerzési lehetőségekről olvashattok.
Sokat olvashattok arról, hogy 12 félévig tanulhattok ingyen és ennek mik a feltételei, most azonban azt néztük meg, hogy mit nem kell beleszámolni az államilag támogatott félévekbe.
Nem kell január elejéig várnotok, ha kérdésetek merülne fel vagy technikai problémátok adódna a felvételivel kapcsolatban az ünnepek alatt, a Felvi ügyfélszolgálata ugyanis a karácsonyi-szilveszteri időszakban is üzemel. Fontos azonban, hogy nem a megszokott rend szerint.
A módosításokra, hiánypótlásra és a jelentkezés óta megszerzett újabb dokumentumok feltöltésére legkésőbb 2021. január 11-ig van lehetőségetek.