Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Alap-, valamint osztatlan szakokon legalább 280, felsőoktatási szakképzéseken pedig legalább 240 pontot kell elérnetek a sikeres felvételihez. Az azonban nem mindegy, hogy mit számoltok ebbe bele.
Közeleg a dokumentumpótlási határidő, így egyre többen gondolkodnak el azon, hogy mivel szerezhetnek még pluszpontokat az idei felvételin. Vajon azért is jár többletpont, ha a szüleitek elváltak? Fontos kérdésre válaszolunk.
A mesterképzéseknél ugyanis nem mindegy, milyen alapszakon tanultatok korábban. Mutatjuk, hol nézhetitek meg a bemeneti követelményeket, illetve mikor lehet szükségetek kreditelismerésre.
Eltérően az általános szabályoktól - ahol csak a komplex nyelvvizsga ér többletpontot -, idén az írásbeli vagy a szóbeli részvizsgáért is kaphattok pluszpontokat. Mutatjuk, hogy mennyit.
Egyre közelebb vagyunk a ponthatárhúzáshoz, így érthető, ha már elkezdtetek kalkulálni a pontjaitokkal. Az azonban nem mindegy, hogy miből számoltatok érettségi pontot magatoknak.
Már nincs sok hátra az idei általános felvételiből, július végén ugyanis kiderül, ki melyik felsőoktatási intézményben kezdheti meg a tanulmányait szeptembertől. Addig azonban még van néhány fontos dátum, amit nem szabad elfelejtenetek. Mutatjuk őket.
Arra már számtalanszor felhívtuk a figyelmeteket, hogy a február 15. után megszerzett dokumentumokat, illetve módosításokat július 8-ig végezhetitek el az E-felvételiben. Az újonnan benyújtott doksik azonban egy feldolgozási folyamaton mennek keresztül, ezeket a változásokat viszont végig nyomon tudjátok követni. Mutatjuk, mit jelentenek a különböző visszajelzések a státuszjelentésben.
Egyáltalán mit jelent a "régi típusú" érettségi, és pontosan milyen érdemjegyet érnek az egyes százalékok? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolunk.
Hogyan kalkulálhattok a pontjaitokkal a 2021-es felvételin, ha már van diplomátok és elkezdenétek egy újabb alap- vagy osztatlan szakot? Itt vannak a részletek.
Arról már többször is írtunk, hogy július 8-ig egyszer megváltoztathatjátok a felvételiben megjelölt szakok sorrendjét. Viszont akkor sem kell kétségbeesnetek, ha a módosítások után nem látjátok egyből az új listát. Mutatjuk, ez miért lehetséges.
Bár amit csak lehetett, azt a jelentkezés benyújtásával egyidejűleg - azaz február 15-ig - már fel kellett töltenetek az E-felvételibe, akkor sem kell kétségbeesnetek, ha csak a napokban kaptátok/kapjátok meg az igazoló dokumentumokat - például a nyelvvizsgabizonyítványt -, mivel ezeket legkésőbb 2021. július 8-ig még tudjátok pótolni a rendszerben. Éppen ezért most összeszedtük, miért is járhat pluszpont a felvételin.
Jogász, osztatlan tanári, általános orvos – ezek a 2021-es felvételi legnépszerűbb osztatlan mesterképzései. Csak erre a három szakra közel 11 ezren jelentkeztek az ilyen típusú képzésekre felvételiző 15 389-ből. A túljelentkezés nagy, de ez mennyire látszik meg a ponthatárokon? Mutatjuk a tavalyi számokat.