Elindult az idei pótfelvételi: már böngészhettek a meghirdetett képzések között
Elérhetők a felsőoktatási intézmények által a pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések.
Elérhetők a felsőoktatási intézmények által a pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések.
Idén közigazgatási pert kell indítania annak a felsőoktatásba jelentkezőnek, aki szerint az Oktatási Hivatal (OH) besorolási döntése jogsértő.
1254 felvételiző került be a Neumann János Egyetemre, ez huszonhárom százalékos emelkedés – olvasható az intézmény oldalán.
Négy campuson összesen 2579 elsőéves kezdheti meg tanulmányait szeptemberben, ez nyolcszázalékos emelkedés – olvasható az Eszterházy Károly Egyetem oldalán.
3215 jelentkező került be az Óbudai Egyetem képzéseire a 2019-es általános felvételin, közülük 2734-en tanulhatnak állami ösztöndíjasként szeptembertől.
Augusztus 26-án hirdetik majd ki a 2019-es pótfelvételi ponthatárait - akik ekkor kerülnek be valamelyik egyetemre, főiskolára, ősszel már el kezdhetik a tanulmányaikat.
Ezerhétszázan kezdhetik meg a tanévet szeptemberben a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE).
A Pécsi Tudományegyetemre (PTE) 5186, a tavalyinál csaknem hat százalékkal több új hallgatót vettek fel az idén az általános felvételin.
Szerda este megkaptátok az sms-t a felvételi eredményéről – de mikor érkezik a hivatalos értesítés arról, melyik egyetemi-főiskolai képzésre kerültetek be?
112 ezer jelentkező közül 78 900-an kerültek be a 2019-es felvételin valamelyik egyetemre vagy főiskolára.
Összesen 1133 hallgató jutott be a Nyíregyházi Egyetem képzéseire a 2019-es felvételin, közülük 928-an állami ösztöndíjas helyet szereztek.
Augusztus 7-ig lehet jelentkezni az idei pótfelvételire, a ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.
Mérnökinformatikus, gépészmérnöki, programtervező informatikus, gazdálkodási és menedzsment - ezekre a szakokra jutott be a legtöbb jelentkező a 2019-es felvételin.
Hány pontra volt szükség a 2019-es felvételin az orvosi, fogorvosi, gyógyszerész, vagy éppen az ápolás-betegellátás szakhoz? Mutatjuk a ponthatárokat.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2019-es felvételi ponthatárait - itt nézhetitek meg, milyen ponthatárokat húztak a legnépszerűbb mesterszakokon.
Sok felvételizőt érhetett kellemetlen meglepetés, több népszerű szakon ugyanis az előzetesen meghirdetett ponthatárnál jóval magasabb pontszámmal lehetett csak állami ösztöndíjas helyet szerezni.
Néhány perccel ezelőtt közzétették a 2019-es felsőoktatási felvételi ponthatárait - a listát már az Eduline-on is megnézhetitek.
Idén is a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak, több mint tízezren jelölték meg a jelentkezési lapjukon, de több ezren próbáltak bejutni a kereskedelem és marketing, a mérnökinformatikus, az ápolás és betegellátás, valamint a turizmus-vendéglátás szakra is. Itt találjátok a legtöbb felvételizőt vonzó BA- és BSc-képzések 2019-es ponthatárait.
Milyen szakon húzták a legmagasabb ponthatárt az ELTE-n? Milyen az átlagpontszám a Műegyetem alap- és osztatlan képzésein? Hány pont kellett a Corvinuson a nemzetközi tanulmányok képzéshez? A 2019-es felvételi ponthatárok legjei következnek.
Összesen 3484-en jutottak be a Budapesti Corvinus Egyetem magyar és angol nyelvű képzéseire – a tavalyinál többen kezdhetik meg a tanulmányaikat, és többen szereztek állami ösztöndíjas helyet. A legmagasabb corvinusos ponthatár a nemzetközi gazdálkodás alapszakon született: 465 pont kellett a sikeres felvételihez.