Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Február 15-én jár le az idei egyetemi felvételi jelentkezési és hitelesítési határideje, de kiktől kaphattok segítséget, ha technikai problémátok van az e-felvételi rendszerével?
Ma jár le az idei egyetemei felvételi jelentkezési határideje, de a diákoknak ma még egy nagyon fontos feladata lesz - hitelesíteni is kell a jelentkezést, mutatjuk, hogyan.
Ma éjfélkor lejár a felvételi jelentkési határideje, sőt idén a hitelesítést is február 15-ig kell intézni. Összeszedtük mi változik idén a felvételiben - több olyan szabály(változás) is van, ami több tízezer felvételizőt érint.
Ismét itt a február közepe: több tízezer felvételizőre és leendő középiskolásra (és szüleikre) vár nagyon fontos feladat a napokban. Összeszedtük a legtöbb diákot érintő határidőket.
Az utóbbi hetekben izgalmas téma lett az Erasmus - az Európai Bizottság ugyanis felfüggesztette a 2024-es támogatásokat. Már csak pár napig lehet egyetemre jelentkezni, egyre több politikus kampányol a felvételi mellett - a számok, statisztikák és ösztöndíj-lehetőségek is előkerülnek a posztokban.
Már csak három napig lehet egyetemre jelentkezni az általános felvételi eljárásban. Mutatjuk, mire kell figyelnetek, hogy érvényes legyen a jelentkezésetek.
Idén felvételiztek és már döntöttetek is, hogy merre tovább? Hoztunk egy kis segítséget a pontszámításhoz: ebben a listában azt nézhetitek meg, 2023-ban pontosan miért kaphattok többletpontokat és mennyit.
A felvételi határidő közeleg, a jelentkezőknek pedig hamarosan el kell kezdeni számolgatni a pontokat is. Mutatjuk, mi a szabály a február 15-e után szerzett bizonyítványokra.
2023-ban már nem "központi" szabály, hogy legalább egy emelt szintű érettségi kell az egyetemi-főiskolai felvételihez. Arról a felsőoktatási intézmények dönthetnek, kérik-e a nehezebb (egyben több pontot érő) vizsgát a jelentkezőiktől.
Közeleg az idei felvételi jelentkezési határideje - itt egy kis segítség a leendő egyetemistáknak, azokról a dolgokról és feltételekről, amikre mindenképp figyelni kell, mielőtt véglegesítitek a jelentkezéseteket.
Kiválasztottátok a leendő szakotokat, vagy esetleg még hezitáltok? Már nincs túl sok idő a válogatásra - február 15-ig jelentkezhettek, ha szeptemberben szeretnétek elkezdeni az egyetemet. Mutatjuk az oldalt, ahol minden infót megtalálhattok arról, mit is takar pontosan az a szak, hogy szabadbölcsészet, gazdálkodás és menedzsment vagy nemzetközi tanulmányok.
Február közepéig jelentkezhetnek a felsőoktatásba azok, akik szeptemberben már valamelyik egyetemi előadóban szeretnének tanulni. Mutatjuk, milyen alapvető (de nagyon fontos) feltételeket kell teljesíteniük.
Idén utoljára központi rendszerben osztanak majd többletpontokat az OKJ-s bizonyítványokér a felvételiben. Mutatjuk, kik és mennyi pontot kaphattok a szakképesítésért.
Először 2022-ben hirdettek és indítottak az egyetemek Z-szakként emlegetett természettudomány-környezettan tanári képzést, idén hat egyetem próbálkozik az új tanári szakkal - a felvételi előtt tájékoztatót is tartanak.
Nem verte nagydobra az innovációs minisztérium, de a felvételi tájékoztatóból egyértelműen kiderül: idén nem húznak központi, előzetes ponthatárokat azon a negyven népszerű szakon, amelyeken eddig csak a viszonylag magas pontszámú jelentkezők szerezhettek állami ösztöndíjas helyet. Vannak viszont „keretszámok”: a jelentkezők megnézhetik, a különböző képzési területeken összesen hány államilag támogatott hely van.