Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Február 15-ig nem csak az alap és osztatlan képzésre felvételizők adták be a jelentkezésüket, azoknak is dönteniük kellett, akik mesterképzésen folytatnák a tanulmányaikat. Mutatjuk milyen lesz idén a pontszámítás.
Ha állami ösztöndíjas képzésre jelentkeztek, akkor nagyon fontos, hogy már most tisztában legyetek azzal, milyen feltételekkel tanulhattok ingyen az egyetemen.
Véget ért az egyetemi jelentkezés, most a következő kérdés az, hogy hány pontotok lesz a felvételin. Mutatjuk idén hogyan számítják az érettségi eredményeiteket.
Február 15-ig minden leendő egyetemista beadta a jelentkezését: a tanulással járó kiadások magasak, a lakhatás az egyik legégetőbb kérdés. Ki kerülhet be kollégiumba, és mennyit kell fizetni? Emelkedhetnek az árak az energiaválság miatt?
Vége a felsőoktatási felvételi jelentkezési időszakának, közzétették a központi középiskolai felvételi vizsga országos eredményeit - a hét legfontosabb oktatási hírei közül szemezgettünk.
Február 15-én jár le az idei egyetemi felvételi jelentkezési és hitelesítési határideje, de kiktől kaphattok segítséget, ha technikai problémátok van az e-felvételi rendszerével?
A kormány célja, hogy a felsőoktatásban a matematikai, a természettudományi, a mérnöki és az informatikai területek részaránya 2030-ig elérje az ötven százalékot.
Ma jár le az idei egyetemei felvételi jelentkezési határideje, de a diákoknak ma még egy nagyon fontos feladata lesz - hitelesíteni is kell a jelentkezést, mutatjuk, hogyan.
Ma éjfélkor lejár a felvételi jelentkési határideje, sőt idén a hitelesítést is február 15-ig kell intézni. Összeszedtük mi változik idén a felvételiben - több olyan szabály(változás) is van, ami több tízezer felvételizőt érint.
Már csak alig két napja van azoknak, akik idén szeretnének az általános felvételi eljárásban egyetemre jelentkezni - mutatjuk, az öt lépést, amit mindenkinek meg kell tennie, aki egyetemre szeretne járni ősztől.
Az utóbbi hetekben izgalmas téma lett az Erasmus - az Európai Bizottság ugyanis felfüggesztette a 2024-es támogatásokat. Már csak pár napig lehet egyetemre jelentkezni, egyre több politikus kampányol a felvételi mellett - a számok, statisztikák és ösztöndíj-lehetőségek is előkerülnek a posztokban.
Néhány nap múlva lejár a középiskolai felvételi jelentkezési határideje – hogy több infót tudjatok begyűjteni a szimpatikusnak tűnő gimnáziumokról, mutatjuk, hol nézhetitek meg, milyen érettségi eredményeik vannak.
Már csak három napig lehet egyetemre jelentkezni az általános felvételi eljárásban. Mutatjuk, mire kell figyelnetek, hogy érvényes legyen a jelentkezésetek.
Hamarosan véget ér a jelentkezési időszak, azonban a következő napokban még minden felvételizőnek érdemes átnézni a beadott dokumentumokat, nem hiányzik-e valami. Ha bizonytalanok vagytok, mit kell feltölteni és mit nem, most segítünk.
Február 15-ig lehet egyetemre, főiskolára jelentkezni - a határidő egyre közelebb van, a felvételizőknek pedig ez az utolsó hétvégéje, hogy mindent leellenőrizzenek. Hoztunk pár kérdést, amit érdeme feltenni a véglegesítés előtt, akkor is, ha már úgy érzitek, mindennel készen vagytok.