Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Idén is előzetes ponthatárokat húztak negyvenegy alap- és osztatlan szakon. Aki ilyen képzésen szeretne tanulni állami ösztöndíjasként, annak el kell érnie ezt a limitet.
Már biztos, mindenki nagy erőkkel készül a 2022-es ponthatárhúzásra: jöhet az utolsó számolgatás. Megnéztük, tavaly hol voltak kiemelkedően magas végleges ponthatárok, és azt is, hogyan lehet 500 pont egy szak ponthatára.
Van, akinek csak 30-40 ezer forintos, másnak legalább 140 ezer forintos fix kiadással kell számolnia elsőéves egyetemistaként. Nem mindegy ugyanis, hogy állami ösztöndíjasként vagy önköltségesként kezditek el a képzést, és hogy sikerül-e kollégiumi helyet szerezni. Egy biztos: még mindig Budapesten a legdrágább diplomát szerezni, és a kisebb városokban a legolcsóbb.
Július 21-én kiderül, ki melyik egyetemre kerülhet be és kezdheti el a tanulmányait ősztől: jönnek a felvételi ponthatárok. Több tízezer tanárt érinthet a héten elfogadott katatörvény, miközben akkora a pedagógushiány, hogy már Facebook-csoportokban és kisebb állásportálokon is tanárokat keresnek az iskolák. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Július 21-én jönnek a ponthatárok, már nem kell olyan sokat várni az eredményekre. Összeszedtük, mit találtok a következő héten nálunk, és mivel készülünk a ponthatárhúzás napján.
Hamarosan kiderülnek a végleges ponthatárok, de vannak olyan számok, amiket már most tudunk. Legalább hány pontot kell elérnetek, ha szeptembertől egyetemen szeretnétek tovább tanulni? Milyen eredmények számítanak bele?
Július 21-én kiderül, hogy melyik egyetemen vagy főiskolán tanulhattok ősztől. De mi a helyzet, ha nem úgy sikerült az érettségi és a felvételi, ahogy terveztétek? Összeszedtünk pár "menekülőutat".
Több végzős is bekerült a Yale, a Harvard, a UPenn, az oxfordi és a cambridge-i egyetem képzéseire, Budapest is felkerült a világ legjobb egyetemvárosainak rangsorára, 155 kreditet szerzett egy félév alatt a pécsi egyetem egyik hallgatója. A hét oktatási hírei közül szemezgettünk.
Egy év alatt a húsz százalékot is meghaladta a budapesti albérletárak emelkedése, így júniusban átlagosan 173 ezer forintot kértek egy kiadó lakásért a fővárosban - derül ki a Rentingo.com legfrissebb elemzéséből.
Július 7-ig tölthették fel a hiányzó dokumentumokat az egyetemre, főiskolára jelentkezők az e-felvételi rendszerébe – most folytatódik az eredmények feldolgozása.
Július 7-ig tart a felvételi ügyintézési időszaka: ma még minden felvételiző pótolhatja a hiányzó dokumentumokat, módosíthat sorrendet vagy adatokat. Összeszedtük miket kell mindenképp átnéznetek, hogy semmi se maradjon ki.