Keresztféléves felvételi: már csak négy napig lehet változtatni a sorrenden
A 2012-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban jelentkezők január 10-ig pótolhatják azokat a...
A 2012-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban jelentkezők január 10-ig pótolhatják azokat a...
Jövő héten, december 15-ével kezdődik a 2012 szeptemberében induló képzések jelentkezési időszaka, a felvételizőknek...
A felsőfokú oktatási intézményekbe jelentkező diákok az utolsó pillanatig nem fogják megtudni, hogy a választott...
Az MSZP elnöke szerint a kormány a felsőoktatásban tervezett intézkedéseivel, "a tandíj bevezetésével" újabb választási ígéretét szegi meg, és ismét a jómódúaknak kedvez a kiskeretűek rovására.
Államilag finanszírozott helyeket veszítenének felsőoktatási intézmények a felsőoktatási törvény koncepciójának modellszámítása alapján - éles versenyre számíthatnak azok a diákok, akik a következő években felvételiznek jogi, gazdasági és társadalomtudományi szakokra.
A bolognai rendszer bevezetésével párhuzamosan a magyar felsőoktatás intézményi struktúrája is átalakult. A régi, gyakran több száz éves múltra visszatekintő egyetemek mellett több új felsőoktatási intézmény jelent meg, és több új alapszakot is akkreditáltattak.
Több mint nyolcvanezren választották a jelentkezési lap kitöltése helyett az e-felvételit.
Ma még hitelesíthetik felsőoktatási jelentkezésüket azok a felvételizők, akik a felvi.hu-n töltötték ki az elektronikus jelentkezési lapot.
Február 15-én lezárult az idei felsőoktatási jelentkezési időszak, ennek ellenére több határidőt is érdemes fejben tartani – hiába adták le a felvételizők jelentkezési lapjukat, ha az érettségi bizonyítványról, az okj-s végzettségről vagy a nyelvvizsga-bizonyítványról készített fénymásolatot nem küldik el időben. Mire kell figyelni a jelentkezési határidő után?
Használd ki az utolsó napokat a felsőoktatási jelentkezési határidő előtt, öt egyetem és főiskola - a BKF, a Szegedi Tudományegyetem, a Zsigmond Király Főiskola, a Károly Róbert Főiskola, a Pécs Tudományegyetem és a Gábor Dénes Főiskola - még február 7. és 13. között is tart nyílt napokat. Dátumok és helyszínek.
Négy alapszakot, hat mesterszakot és tizennégy felsőfokú szakképzést töröltek a 2011-es felvételi eljárás során választható képzések közül az egyetemek és főiskolák – ezek már biztosan nem indulnak 2011 szeptemberében, vagyis jelentkezni sem lehet rájuk.
A felsőoktatási felvételi szabályai négy éve nem változtak, az Oktatási Hivatalhoz mégis minden évben százával érkeznek hiányosan vagy hibásan kitöltött jelentkezési lapok. Van, aki középiskolája OM-kódját, mások a kiválasztott képzés szakirányát felejtik el megjelölni a lapon, sokan pedig egész egyszerűen nem adják időben postára bizonyítványuk fénymásolatát.
Több mint huszonöt egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot január 24. és 30. között: itt mindent megtudhatsz a felvételi ponthatárokról, a szakokról, az ösztöndíjakról és a kollégiumi férőhelyekről.
Elstartolt a 2011-es felsőoktatási felvételi időszak: akár már ma postára adhatod a kitöltött jelentkezési lapot, vagy aktiválhatod elektronikus jelentkezésedet.
Mikor szerezheted be a felsőoktatási felvételi tájékoztatót? Mi az a regisztrációs levél és az e-felvételi? Meddig adhatod postára a kitöltött jelentkezési lapot? Összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket és tudnivalókat a 2011-es felvételi időszakról!
Egyre több magyar diák dönt úgy, hogy erdélyi egyetemen tanul tovább: kedvelt célpont Kolozsvár, Marosvásárhely és Csíkszereda - írja szerdai számában a Magyar Nemzet.