Olvasói kérdés: mi történik a jelentkezésemmel, ha nem indul el a meghirdetett szak?
Mi történik, ha több helyen is eléritek a felvételi ponthatárt? Mi a helyzet akkor, ha a kiválasztottot szakotok mégsem indul el? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Mi történik, ha több helyen is eléritek a felvételi ponthatárt? Mi a helyzet akkor, ha a kiválasztottot szakotok mégsem indul el? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Ha idén felvételiztek, de a középiskolai jegyeitek nem olyan fényesek, nem kell feladnotok a továbbtanulási terveiteket. Mutatjuk, hogy kerülhettek be egyetemre rosszabb középiskolai jegyekkel.
Szűk egy hónapja maradt az egyetemre, főiskolára felvételizőknek a jelentkezési határidőig. Mutatjuk, milyen dokumentumokkal nem késhettek.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételire - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Ötödik rész: Budapesti Gazdasági Egyetem.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételiben valamelyik egyetem képzésre - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Második rész: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
A jelentkezési határidőtől egészen a ponthatárhúzásig összeszedtünk minden fontos dátumot, amit észben kell tartanotok, ha idén felvételiztek.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételire - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Első rész: Eötvös Loránd Tudományegyetem.
A felvételi már elkezdődött, de a jelentkezési határidőig még van egy hónap. De mit jelent a képzéslistában az ANA vagy az ANK rövidítés? És az N, E, L vagy a T?
Jövő héten tartják az idei Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást Budapesten. Mutatjuk a részleteket.
Sok minden változott az utóbbi hónapokban a felsőoktatásban: több lett az alapítványi egyetem, pár intézmény neve is megváltozott, és a felsőoktatási felvételin is lett egy-két új szabály. Pontszámítás, nyelvvizsgaszerzési határidő, előzetes ponthatárok - mutatjuk, mi lett más a 2022-es felvételin.
Decemberben kezdődött és már javában tart a 2022-es egyetemi felvételi, mutatjuk, milyen tanulmányi vagy művészeti versenyekkel szerezhettek többletpontokat.
Mutatjuk, miből tárgyakból választhattok a májusi és az októberi vizsagidőszakban.
Jön a katonáskodás, az új szakképzés is változtat a többletpontszámításon. Bár még hónapok vannak hátra a 2022-es egyetemi felvételiig, azt már most tudjuk, hogy hogyan alakul át a többletpontok rendszere. Mutatjuk, miért járnak extra pontok 2022-ben.
Már tudjuk, milyen tárgyakból kell emelt szintű érettségit tenniük azoknak, akik jövőre felvételizek, és azt is, milyen egyetemeket nem találtok majd meg a listán. Hamarosan ráfordulunk a következő felvételi felkészülési időszakára - összeszedtük mindent, amit már most tudunk a 2022-es egyetemi felvételiről.
Még az érettségi jelentkezés előtt érdemes nagyon végig gondolni, hogy pontosan milyen szakra vagy szakokra jelentkeztek, és miből kell emelt szintű érettségit tennetek. Mutatjuk a listát.
A legtöbb egyetemen szeptember 6-án, néhány intézményben 13-án indul a tanév, így maradt még egy vagy két hetetek azelőtt, hogy beüljetek az egyetemre. Használjátok ki a következő napokat - pár ötlet, amivel klasszikus lesz a nyárzárás.
Ma hirdetik ki a pótfelvételi ponthatárait - kiderül, hányan csatlakozhatnak az egyetemeken, főiskolákon azokhoz, akik már júliusban bekerültek a szakokra.
Már megnézhetitek az összpontszámaitokat, pénteken pedig jönnek a végleges ponthatárok is.
Már csak pár napot kell várni a 2021-es pótfelvételi ponthatáraira - augusztus 27-én megtudjátok, bekerültetek-e a kiválasztott szakra.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.