Kilenc tipikus egyetemi oktató, akikkel ti is biztosan találkoztatok már
Már mindenhol kezdődődött az egyetem, így volt időtök megismerni az összes professzort, tanársegédet és előadót. Most a kilenc legtipikusabb egyetemi oktatót gyűjtöttük össze.
Már mindenhol kezdődődött az egyetem, így volt időtök megismerni az összes professzort, tanársegédet és előadót. Most a kilenc legtipikusabb egyetemi oktatót gyűjtöttük össze.
Egy napra öt-hat előadás? Reggeli nyolcórás kezdés? Vannak dolgok amit szinte minden egyetemista elkövet, és utólag rájön, hogy talán nem is volt annyira jó ötlet. Most összegyűjtöttük ezeket a bakikat.
Ki ne álmodozott volna már arról, hogy egyedül él, mit csinálna, hánykor és hányszor. Sokaknak most kezdődik ez az élet, azonban a valóság lehet, hogy más lesz, mit ahogy képzeltétek.
Hogyan spórolhattok az albérleten, a tankönyveken, hol szerveznek ingyenes programokat, és mivel válthatjátok ki a tömegközlekedést? Mutatunk pár tippet kezdő egyetemistáknak.
Most már mindenki tudja, hogy bekerült-e a kiválasztott egyetemre. Ha ti is azok között vagytok, akik hamarosan megkezdik életük első egyetemi szemeszterét, jobb, ha felkészültök a következőkre.
Az egyetemi élet nem a legolcsóbb mulatság sem a diákoknak, sem a családoknak, ezért érdemes néha egy kicsit spórolni. Megmutatjuk, hogy mik azok a dolgok, amiket ha betartotok, akkor több maradhat a zsebetekben a hónap végére.
Néhány apró szabály betartásával és pár rendszer bevezetésével könnyedén lehet a következő, az eddigi legjobb szemeszteretek az egyetemen. Sokan most kezditek majd el az egyetemi képzéseteket, már nem olyan lesz mint a középiskolában, érdemes néhány dolgot előre átgondolni, ezért segítünk, hogy jól sikerüljön a ti félévetek is.
Rengeteget lehet spórolni, ha nem csak a könyvesboltokban szerzitek be a könyveiteket, hanem egy kicsit böngésztek az interneten. Ilyen lehetőséget kínál a Rukkola is.
Sokan szeptemberben kezditek meg az egyetemet, és még nem is tudjátok, hogy milyen sok jó dolog vár majd rátok. Összeszedtük a tíz legjobb dolgot, ami az első évetekben boldoggá teszi majd az életeteket az egyetemen.
Hamarosan megjönnek az üzenetek, arról hogy hol és mikor lesz az egyetemetek gólyatábora. Ha titeket is felvettek idén, akkor az első szemeszter előtt ti is együtt bulizhattok a leendő szaktársaitokkal.
Hamarosan kiderül, kit hova vettek fel. Addig is érdemes már most felkészíteni a telefonotokat a hallgatói élet viszontagságaira.
Hamarosan már nem csak a délutáni alvás és a házi koszt fog hiányozni.
Várni a nyelvvizsga-bizonyítványra, elcsúszni a számoláskor és szembesülni a tandíjjal. A felvételi legrosszabb pillanatai.
Hamarosan kiderül, ki melyik egyetemre vagy főiskolára jut be, a ponthatárhúzás után pedig elkezdődik az albérletkeresés, lakótárs-válogatás és tervezgetés. De mielőtt ebbe belekezdtek, van pár dolog, amit érdemes tudni az albérleti létről.
Várni a nyelvvizsga-bizonyítványra, elcsúszni a számoláskor és szembesülni a tandíjjal. A felvételi legrosszabb pillanatai.
Elkezdődött a vizsgaidőszak, de nem csak a tanulásra érdemes figyelni, ha nem szeretnétek kreditet bukni. Íme hat dolog, amit szigorúan tilos a vizsgaidőszakban.
Be kell látni, hogy minden egyetemnek oszlopos tagjai ezek az emberek. Órán vagy a kampuszon, buszon vagy a metrón, bárhol megtalálhatók és messziről felismerhetők.
A legtöbb egyetemen már le kellett adni a szakdolgozatot, és ilyenkor sok hallgatónak megfordul a fejében a következő gondolatok közül néhány.
Sokan sokféleképpen vélekednek az egyetemről, de egy dolog biztos: sokat tanulhattok az ott töltött évek alatt. És most nem a tananyagra gondolunk.
Sokan most fogtok majd elköltözni otthonról. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz, mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.