Öt magyar is részt vesz a csillagászati diákolimpián Lengyelországban
Öt magyar - három lány és két fiú versenyző - utazik Lengyelországba a XVI. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpiára (IOAA).
Öt magyar - három lány és két fiú versenyző - utazik Lengyelországba a XVI. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpiára (IOAA).
A Durhami Egyetem tanulmányának célja, hogy hogy jobban megismerjük a világegyetemet és galaxisunkat, a Tejútrendszert és az is kiderülhet, milyen sebességgel tágul az univerzum és milyen lesz a jövőnk.
Ötmilliárd év múlva majd a Földre is ez vár.
Véget ért a 15. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpia, ahol szintén kiemelkedően szerepeltek a magyar diákok.
A különleges hírt a Szegedi Tudományegyetem jelentette be.
Nem gyakran van ilyen égi jelenség, mint ami karácsony előtt lesz.
Eddig ismeretlen égitestekre bukkant egy Michelle Kunimoto nevű fiatal kutató a Kepler űrteleszkóp adatait elemezve.
A Perseidák meteorraj augusztus 12-13-án a legaktívabb: csak egy nyitott térségre van szükség, hogy élvezhessétek a látványt.
Érdekes és tanulságos karriereket bemutató interjú-sorozatunkban ezúttal - a Csillagászat Nemzetközi Évében - egy fizikus-csillagász szakembert ismerhettek meg, aki komolyzenei ambícióit tette félre, hogy a nap- és űrfizikának szentelhesse életét. Ludmány András, a debreceni Napfizikai Obszervatórium tudományos osztályvezetője szerint a természeti jelenségek feltárása, kiismerése semmi máshoz nem hasonlítható élményforrás - ám ez a szakma korántsem annyira romantikus, mint sokan hiszik.