Bruttó 700 ezer forintos kezdőfizetést is kérhetnek a frissdiplomások ezeken a területeken
Egyre merészebb a pályakezdők bérigénye egy friss felmérés szerint.
Egyre merészebb a pályakezdők bérigénye egy friss felmérés szerint.
Több körös interjúk, képzések, mesterséges intelligencia, infláció – ilyen kihívások várják a pályakezdőket a folyamatosan változó munkaerőpiacon. Továbbra is az informatikusok a legkeresettebbek, a mérnököknek sem jelent kihívást az elhelyezkedés, de a szolgáltató funkciók, logisztika vagy HR iránt érdeklődők már nehezebb helyzetben vannak a Randstad HR trends 2024-es kutatása alapján.
A legtöbb helyen továbbra is problémát okoz a munkaerőhiány, a munkáltatók mégis kisebb fizetésemeléseket terveznek, mint 2023-ban.
A nemek közötti bérszakadék ezek szerint már a pálya elején és már az állásinterjún kimutathatóan jelentős. A pályakezdő fiatalok preferenciáit vizsgálták, a fizetés mellett az elismert teljesítmény és a fejlődési lehetőségek is fontosak. A többség multiknál dolgozna, az állami szektort jelölték meg a legkevesebben. A válaszadók mintegy fele külföldi munkában és saját vállalkozásban is gondolkodik.
Mennyit keresnek a különböző szakokon végzett, néhány év munkatapasztalattal rendelkező fiatal diplomások? Miért nem reális a pályakezdők bérigénye? És milyen összeget érdemes mondani az állásinterjún, ha azt kérdezi a HR-es, milyen fizetéssel lennétek elégedettek? Utánajártunk.
Vigyázni kell az önéletrajz helyesírására, az elérhetőségeket fel kell tüntetni, és részletezni kell, milyen feladataitok voltak a korábbi munkahelyeteken - tanácsolják az álláskeresőknek a Jobline által megkérdezett HR-szakemberek.