Biológiából érettségiztek? Mutatjuk a 2023-as emelt szintű szóbeli tételeket
Ha a biológia a választott érettségi tárgyatok, ráadásul emelt szinten, mutatjuk, milyen tételsorok szerint kell tanulnotok a szóbelire.
Ha a biológia a választott érettségi tárgyatok, ráadásul emelt szinten, mutatjuk, milyen tételsorok szerint kell tanulnotok a szóbelire.
Van itt minden: csontok, cecelegyek és hormonok. Összeállítottunk egy izgalmas biológiatesztet vasárnap estére.
Az Oktatási Hivatal hagyományosan a téli szünet előtt nyilvánosságra hozza a következő érettségi időszak emelt szintű érettségi témaköreit a szóbeli vizsgához.
Hol bukkanhat fel egy fehér tigris? Melyik folyóban számíthatunk anakondára? Hol csapkod a kolibri? Teszteljétek a tudátsokat.
Biológiai jelenségek és kísérletek - holnap újabb természettudományos vizsga vár az érettségizőkre. Mutatjuk, milyen feladatok kerülhetnek elő közép- és emelt szinten és mennyi időtök lesz megírni a feladatlapokat.
Szaruhártya, fotoszintézis, gombák - néhány kérdés a biológaérettségi feladatsorából.
Leveleket mutatunk, a kérdés, tudjátok-e, melyik fához tartoznak?
Közeleg a tavaszi érettségi szezon, és úgy néz ki, két év után újra megtartják a szóbeli érettségi vizsgákat. Azért, hogy ne az utolsó pillanatra maradjon a felkészülés, új cikksorozatunkban elhozzuk az emelt szintű érettségi témaköröket. Ezúttal a biológiából emelt szinten érettségizőknek segítünk.
Hány ízlelőbimbó van a nyelvünkben? És melyik az emberi test legerősebb izma?
Hány csont van az emberi testben? Mivel foglalkozik egy ornitológus? És milyen betegséget terjeszt a cecelégy?
Ezúttal fogalmakra vagyunk kíváncsiak, lássuk, mennyire mennek!
Az állatvilággal, a természeti jelenségekkel és az emberi testtel kapcsolatban is kaphattok állításokat. Ti el tudjátok dönteni, melyek igazak, és melyek csupán kitalációk?
Autóban vagy buszon ülve olvasnátok, de egy-két fejezet után le kell tennetek a könyvet, mert hányingeretek lesz? Utánajártunk, mi okozza a rosszullétet.
Az emberi testet nem napi nyolc-tíz óra ülésre találták ki. Napi tudomány.
A vizsgaidőszakban majdnem mindenki kihagy egy-két éjszakát. A TED Ed videójából kiderül, mi történik, ha napokig ébren maradtok.
Zavart látás, émelygés, fényérzékenység - ezek mind a migrén tünetei. De vajon mi történik az agyunkban a lüktető fejfájás közepette?
Az igazgatónak kellett elbeszélgetnie a biológiatanárral.
Az új tankönyvekben határozott állásfoglalást olvashatnak a nyolcadikosok az abortusz kérdéséről, az önkielégítésről, sőt a homoszexualitásról is.
Az emberi test témaköréből válogattunk nektek kérdéseket.