Hogy lehet megvédeni a gyerekek adatait?
Mit lehet tenni annak érdekében, hogy védve maradjanak a gyerekek adatai?
Mit lehet tenni annak érdekében, hogy védve maradjanak a gyerekek adatai?
Veszélynek lehetnek kitéve a telefonok a nyilvános töltőknél, akár az adataidat is lelophatják egy ártalmatlannak tűnő feltöltés során.
Nagyon tanárfüggő, hogy mennyire informatív és van olyan funkciója, amit közhelyszerűen senki sem használ, ám már messze nem olyan negatívak a diákvisszajelzések a KRÉTA rendszerről, mint amikor hat éve kötelezővé tették. Viszont számos hackertámadás sem volt elég ahhoz, hogy érdemben felemeljék a rendszer biztonsági szintjét, noha tele van érzékeny adatokkal kezdve onnan, hogy ki miből áll bukásra, mondjuk addig, hogy milyen egészségügyi adatok alapján mentették fel tesiből.
Olyan nagy nevű techvezérek is szorgalmazzák a mesterséges intelligenciával való kísérletezés felfüggesztését, mint Elon Musk.
Még meg sem szerezték a diplomájukat, máris rossz célokra használták fel tudásukat a világ legfiatalabb hackerei. A csalók adatokat és tanulmányokat loptak, hogy pénzhez és értékes információhoz jussanak.
A hírek kezdetben hatezer hallgató személyes adatainak nyilvános oldalon való megjelenéséről számoltak be, a veszprémi székhelyű Pannon Egyetem azonban 1717 érintett diákról adott tájékoztatást az Edupress-nek. A kollégiumi szervert ért támadás során a behatoló biztonsági fájlok törlésével tette nyilvánossá a hallgatók adatait, a blogján az eseményre fényt derítő Jézus Szíve Partizánbrigád azonban a rendszergazdát teszi felelőssé.