Itt a friss egyetemi világrangsor, tizenhárom listára került fel az ELTE
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es rangsora, az ELTE-t több tudományterületen is kiemelkedő helyre sorolták.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es rangsora, az ELTE-t több tudományterületen is kiemelkedő helyre sorolták.
Tíz helyet javított az eredményén a Semmelweis Egyetem, amely a Quacquarelli Symonds (QS) idei, élet- és orvostudományi rangsorán a 262. helyen végzett.
Mérnöki-technológiai tudományokban világszinten a 211., a gépészmérnöki, az építő- és építészmérnöki képzések rangsoraiban a legjobb 200 közé került a BME.
Campus. Erről a szóról általában mindenkinek ugyanaz ugrik be: rengeteg épület, hatalmas előadók, kollégiumok, éttermek, könyvtárak. Pedig egymástól nagyon eltérő campusokat találhatunk a világ más-más pontjain. Egészen máshogy néz ki egy egyetem London, Párizs vagy éppen Szöul kellős közepén, mint a skót tengerparti kisvárosban vagy éppen az amerikai és a brit Cambridge-ben.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem érte el a legjobb eredményt a magyar felsőoktatási intézmények közül a brit Quacquarelli Symonds (QS) friss rangsorában.
Friss világrangsort tett közzé a brit Quacquarelli Symonds (QS), amelyben az egyetemek foglalkoztatási eredményei vizsgálták. A listán három magyar intézmény is van.
Budapest is felkerült a világ legjobb egyetemvárosainak legfrissebb, 2022-es rangsorára, amelyet a brit Quacquarelli Symonds (QS) állított össze. A listán az 58. helyet szerezte meg, a régióból csak Bécs és Prága előzte meg. A fő ok valószínűleg az, hogy Budapest még mindig a világ nyolcadik legolcsóbb egyetemvárosa.
A Terror Háza Múzeum igazgatója szerint nyugati egyetem inkább ne jöjjön, de Fudan továbbra sem kérdés.
Már tudjuk, mikor lesz a 2022-es érettségi, mikor kezdődik a tanév, és hogyan változik meg az idei felvételi pontszámítása egy friss rendelet miatt. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit a közoktatástól a felsőoktatásig.
Idén is Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es felsőoktatási világrangsorában. Egy újonc is van a listán.
Eseménydús hetet zártunk az oktatásban is, azonban az iskolabezárások mellett más említése méltó is történt az iskolákban, egyetemeken. Összefoglaltuk a hét legfontosabb híreit.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es tudományterületi listáját. Idén is több magyar egyetem került a legjobbak közé például a biológiai, az orvostudományi és a közgazdasági listán.
Önmagában a fenntartóváltás biztosan nem eredményez majd jelentős javulást az egyetemek rangsorhelyezésében - mondja a magyar felsőoktatás külföldi megítéléséről Fábri György egyetemi docens, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoportjának vezetője, akit a modellváltó egyetemek és a nemzetközi rangsorszereplések kapcsolatáról is kérdeztünk.
A Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a magyar intézmények listáját a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es felsőoktatási világrangsorában. A tavalyi hathoz képest most két új szereplővel összesen nyolc hazai egyetem került be a legjobbak közé.
Sűrű hetet tudhatunk magunk mögött az oktatás területén: beszámoltunk róla, hogy a PSZ és a PDSZ közös sztrájkbizottságot alakított, illetve arról is, hogy az OKJ-t felváltja a Szakmajegyzék. Szó volt arról, hogy kiknek kell TB-járulékot fizetniük, milyenek voltak a lemorzsolódási statisztikák az előző félévben, melyik magyar egyetemek kerültek be a világ legjobbjai közé, illetve arról is írtunk, hogy felfüggesztették az egyik nyelvvizsgaközpont működését. Folyamatosan beszámoltunk a koronavírus oktatást érintő hatásairól is. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
A Közép-európai Egyetem (CEU) eddigi legjobb eredményét érte el a kutatás és oktatás területén a Quacquarelli Symonds (QS) rangsorán.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as szakterületi rangsorának eredményeit. Tíz magyar egyetem is felkerült a listára: az ELTE, a BME és a CEU több tudományterületen is remekelt.
Nyilvánosságra hozta a világ legjobb egyetemvárosainak rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS), a listán Budapest a 43. helyet szerezte meg. A többek között hallgatói vélemények, árak és a helyi felsőoktatási intézmények elismertsége alapján összeállított rangsor élén London, Tokió és Melbourne áll.
Nyilvánosságra hozták a QS 2020-as felsőoktatási világrangsorát, fontos kérdéseket tettek fel szülők és pedagógusok a köznevelési törvény tervezett módosításáról, és csökkent a szabad felhasználású diákhitel kamata. Ezek voltak a hét oktatási hírei.
Három ázsiai egyetem is szerepel a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as összesített világrangsorának első húsz helyezettje között, de a lista élén továbbra is túlnyomóan amerikai felsőoktatási intézmények állnak. A világ legjobb egyetemének még mindig a Massachusetts Intitute of Technologyt tartják a rangsor összeállítói.