Ferenc pápa a Pázmány Péter Katolikus Egyetemre látogatott
Az önismeretről mondott beszédet a résztvevőknek a katolikus egyházfő.
Az önismeretről mondott beszédet a résztvevőknek a katolikus egyházfő.
Hány állami ösztöndíjas helyet hirdetett meg a 2023-as felvételin a Pázmány Péter Katolikus Egyetem?
Több egyetemen teljesen átírták a vizsgaidőszak rendjét az elszállt rezsiköltségek miatt: van, ahol három hétre lezárják az oktatási épületek nagy részét, így csak minden ötödik tantermet lehet majd használni vizsgáztatásra, máshol úgy döntöttek, hogy az egyébként is fűtött gyakorlóiskolákban és kollégiumokban tartják majd meg az írásbeliket és a szóbeliket. Az online oktatástól azonban láthatóan ódzkodnak a felsőoktatási intézmények.
2024-től változik a felsőoktatási felvételi rendszer. Elhoztuk a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új szabályait és hogy mire kaphattok pluszpontokat.
Az őszi és a tavaszi szünet is elmarad a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. A termekben maximum 20 fok lesz, lekapcsolják a kézszárítókat és a meleg vizet.
Másfél hete írtunk arról, hogy a Műegyetem és a győri Széchenyi István Egyetem egyik hallgatója 123 kreditet gyűjtött egy félév alatt, néhány nappal később pedig arról számoltunk be, hogy a Pécsi Tudományegyetem egyik mesterszakosa három képzést végez egyszerre, így idén tavasszal 155 kreditet szerzett. Azóta újabb rekorder jelentkezett az Eduline-nál: a Pázmány egyik hallgatója - nem tévedés - 217 kreditet gyűjtött egy szemeszter alatt.
Eredménytelen lett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem „Bródy projekt” kivitelezésére kiírt közbeszerzése.
Programozási nyelvet pont úgy kell tanulni, mint bármilyen idegen nyelvet: minél többet gyakorlunk, annál jobban megy majd – mondja a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának dékánja, aki szerint matematikából és informatikából egész egyszerűen nem lehet megspórolni a gyakorlást. Arról is beszélt, miért jó a kiscsoportos tanulás egyetemistaként, és milyen alapozó-ismétlő kurzusokkal várják az elsőéveseket.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételire - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Nyolcadik rész: Pázmány Péter Katolikus Egyetem.
Kilencven százalékos az átoltottság, csak szórványosan voltak a félévben megbetegedések – ezt mondta a Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészkarának dékánja, akit a Telex arról a hallgatói petícióról kérdezett, amelyről két hete mi is írtunk.
Egyre több egyetem és főiskola tér át hibrid vagy online oktatásra a koronavírus-járvány negyedik hulláma és az egyre növekvő esetszámok miatt. Van olyan intézmény, ahol január elejéig az összes órát és vizsgát online tartják majd meg, máshol vegyes tanrendet rendeltek el.
A petíciót aláíró hallgatók úgy gondolják, a koronavírus-járvány miatt érdemes lenne a szorgalmi időszakból hátralévő pár hétre online oktatást elrendelni. Mindeközben az egyetem felkészült a járványhelyzet romlására: ha indokolt, azonnal dönthet a dékán az online oktatás vagy vizsgáztatás elrendeléséről.
A VIII. kerületben, a Magyar Rádió területén épül majd fel a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új campusa.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem új campusának tervpályázata jelenleg is zajlik - régóta tervezik, de úgy tűnik, pár éven belül beköltözhet az egyetem a belvárosba.
Kötelezővé tette a maszkviselést a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, a hallgatóknak az előadásokon és a szemináriumokon is fel kell venniük a maszkot. Nem ez az első egyetem, ahol szigorítottak a járványügyi szabályokon: az ELTE és a pécsi egyetem épületeiben is el kell takarni az orrot és a szájat.
A legtöbb egyetemen a napokban kezdődött a beiratkozás és a tantárgyfelvétel, a koronavírus-járvány miatt az intézmények azonban idén is szigorú szabályokkal vágnak neki a tanévnek. Mutatjuk, kell-e maszk a Corvinuson vagy az ELTE kampuszain, lesz-e lázmérés Miskolcon, és milyen vészforgatókönyvekkel készül az őszi szemeszterre a szegedi egyetem.
A védettségi igazolvány hiánya még nem ok az online oktatásra - szigorú szabályokkal készülnek az őszi szemeszterre az egyetemek.
Ha ti is ezekre a karokra felvételiztetek, akkor nagy versenyre számíthattok idén a helyekért. Összeszedtük, melyek a legnépszerűbb egyetemi-főiskolai karok az idei felvételin.
Egy 50 éves atomreaktor a város közepén, egy monumentális épület a Duna partján, amelyben száz évvel ezelőtt még vasúti vágány is volt, és az ország egyik legmagasabb épülete. Cikksorozatunk második részében újabb tíz különleges egyetemi épületet mutatunk nektek – ezúttal Budapesten néztünk körül. A következő egy hétben szavazhattok is arra az épületre, amelyet a legszebbnek/legérdekesebbnek találtok.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.