Különleges űrtudományi képzések indulnak magyar egyetemeken
Tizenhét magyar egyetem összefogásával négy űrtudományi szakirányú továbbképzés indul Magyarországon a UniSpace program részeként.
Tizenhét magyar egyetem összefogásával négy űrtudományi szakirányú továbbképzés indul Magyarországon a UniSpace program részeként.
Majdnem 4800 felvételiző jutott be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) képzéseire. Idén is magasak a ponthatárok, az állami ösztöndíjas szakokra felvett diákok átlagpontszáma 425.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nemrég tartották a diplomaosztókat – az egyetemen soha nem diplomázott még egyszerre ennyi nemzetközi hallgató.
A BME Aerospace Team első és egyedüli magyar csapatként részt vesz októberben az egyetemi rakétafejlesztés legrangosabb európai versenyén, a European Rocketry Challenge 9000 méteres kategóriájában. A csapat célja, hogy Magyarországon elsőként érjék el kutatórakétájukkal a 9 kilométeres magasságot.
A táborban elsőként információt szerezhettek a karról, tanárokról, ösztöndíjakról, kollégiumról - írják a szervezők.
Európa legnevesebb rakétaversenyére jutott ki a BME Suborbitals, a Műegyetem mérnökjelöltjeiből álló csapata egyedi fejlesztésű rakétájukkal.
A U-Multirank (UMR) nemzetközi egyetemi rangsor legfrissebb, 2022-es eredményei alapján tizenkét magyar egyetem eredményei is összehasonlíthatók egymással.
Újra előkerült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) alapítványi kiszervezésének terve – írja az Átlátszó.
Mérnöki-technológiai tudományokban világszinten a 211., a gépészmérnöki, az építő- és építészmérnöki képzések rangsoraiban a legjobb 200 közé került a BME.
Összeszedtük, milyen típusfeladatok kerülhetnek elő a különböző nyelvvizsgaközpontok B2-es feladatsoraiban.
Arató András, azaz Hide The Pain Herold mérnök.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyeztetett az ukrán partneregyetemeivel és a külföldi hallgatóiknak is szeretnének segíteni.
Tízből hat magyar egy idegen nyelven sem beszél – ez derült ki néhány éve egy EU-s kutatásból, amelynek eredményeit azóta is sokat emlegetik. A siralmas eredmény okai összetettek, de az biztosan szerepet játszik, hogy Magyarország extrém módon homogén nyelvileg, ráadásul az iskolákban sem egészen úgy mennek a dolgok, ahogy kellene. Az Eduline Nyelvtanulás 2022 kiadványának cikkét ajánljuk.
A Bee Breeders rangsor többéves összesített eredményei alapján világszinten az első ötven közé került a Műegyetem Építészmérnöki Kara.
Január 13-án Elon Musk-féle Falcon-9 rakéta majdnem száz műholdat helyezett Föld körüli pályára, köztük az első nepáli szatellitet is. Hogy ez miért fontos? Mert a műholdon BME-sek is dolgoztak.
A modellváltásról tárgyaltak Palkovics László miniszterrel a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) vezetői – írja az Átlátszó. Információik szerint az egyetemen belül egyelőre kisebbségben vannak azok, akik szeretnének fenntartót váltani, és a választások előtt a tárcavezető sem vágna bele az átalakításba. Utána viszont visszatérhetnek a kérdésre.
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételiben valamelyik egyetem képzésre - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Második rész: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.
Az ELTE Egyetem téri épülete és a Műegyetem Gellért térre néző épülete is visszakapja kupoláját, amely a második világháborúban pusztult el.
Magas az elhelyezkedési rátájuk, és kezdő fizetésük is jóval meghaladja az átlagot - közölte az egyetem.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem érte el a legjobb eredményt a magyar felsőoktatási intézmények közül a brit Quacquarelli Symonds (QS) friss rangsorában.