Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2019-ben fogtok felvételizni egyetemre vagy főiskolára? Érdemes már most utánajárni, mit jelent, ha állami ösztöndíjasként vagy önköltséges hallgatóként fogtok tanulni, és mit jelentenek a különböző betűjelek a szaklistában.
Még csak most kezdődött az őszi félév, mégis fontos, hogy tudjátok, milyen feltételeknek kell megfelelnetek, hogy ne soroljanak át állami ösztöndíjas képzésről önköltséges formára. Ezekre már most érdemes figyelni.
Nagy verseny várható a felvételizők között ezeken a szakokon. Ugyanis ezek lesznek az idei év legdrágább osztatlan képzései, na de hányan jelentkeztek rájuk?
A felsőoktatás koncepcióban az áll, hogy "a magyar felsőoktatás világszínvonalú lesz hamarosan. Ez a szokásos blöff. Nem lesz" - szögezte le a hvg.hu-nak adott interjúban Polónyi István oktatáskutató, aki szerint nem véletlen, hogy az egyetemeken nagy a csend mostanában.
Csaknem 492 ezren tanultak állami ösztöndíjas formában az elmúlt három évben a magyar felsőoktatásban - írja az Oktatási Hivataltól származó adatokra hivatkozva a Magyar Hírlap csütörtökön.
Mennyit kell fizetnetek egy-egy népszerű alap- vagy osztatlan szakért, ha lemaradtok az állami ösztöndíjas helyekről? 1. rész: a magyar felsőoktatás legdrágább képzései.
Milyen nyilatkozatot kell aláírniuk azoknak a hallgatóknak, akik államilag támogatott formában kezdik meg tanulmányaikat? Milyen ösztöndíjakkal lehet elvégezni egy vagy két félévet valamelyik külföldi egyetemen? És kik veszítik el állami ösztöndíjukat? A HVG Diploma 2018 cikke.
Hányan várják az idei felvételi ponthatárokat? Hány szakot jelöltek meg a jelentkezési lapon az idén felvételizők, és hányan próbálkoznak kizárólag önköltséges képzésekkel?
Ha szeptemberben állami ösztöndíjas, vagy állami részösztöndíjas képzést kezdtek meg, idén is kénytelenek lesztek aláírni a hallgatói nyilatkozatot (lánykori nevéb a hallgatói szerződést). Azok számára is feltételeket szab az állam, akiket átsoroltak önköltségesről államilag támogatott képzésre. De mit kell vállalni a nyilatkozat aláírásával?
Mennyit kell fizetnetek egy-egy népszerű alap- vagy osztatlan szakért, ha lemaradtok az állami ösztöndíjas helyekről? 1. rész: a magyar felsőoktatás legdrágább képzései.
Sajnos rengeteg ösztöndíj nem elérhető az önköltséges hallgatók számára, azonban számos egyéb lehetőség van, amit a tanulmányi eredményetektől vagy a szociális helyzetetektől függően elnyerhettek.
Palkovics Lászlót az önköltséges képzések árának nagyságáról kérdezték, az államtitkár pedig azt válaszolta, „a magyar állampolgárok szinte kivétel nélkül magyar állami ösztöndíjas képzésben vesznek részt”.
Az egyetemi, főiskolai ösztöndíjak nagy részére az önköltséges hallgatók nem pályázhatnak, ami tovább nehezíti az anyagi helyzetüket. Van ugyanakkor néhány támogatás, amely segíthet rajtuk: íme, a lista.
Hány kredit megszerzése alatt mondhattok le az állami ösztöndíjról, mi történik ezután a hallgatói nyilatkozattal, és visszakerülhettek-e újra ingyenes képzésre? Itt van minden, amit az átsorolásról tudnotok kell.
Mit tehettek, ha átsoroltak önköltséges képzésre, de mégis szeretnétek megtartani az állami ösztöndíjatokat? Segíthet a szakváltás? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A HÖOK nem ért egyet a hallgatói átsorolás szigorításával, egyes szakokon ugyanis előfordulhat, hogy már azért is átkerül a hallgató önköltséges képzésre, ha egy tárgyat nem teljesít.