Ez is egy módja az újrahasznosításnak: "palackkönyvtár" épült Afrikában

A még nem teljesen kész épülethez kétféle méretű műanyag flakont használtak fel.

  • Eduline/MTI

A ghánai fővárostól mindössze néhány kilométerre fekvő Kokrobite nevű település a régió legkevésbé fejlett közösségeinek egyike, ahol a családok többsége halászatból él, és nem engedheti meg magának a gyerekek megfelelő taníttatását, így számukra is előrelépés a mintegy 45 ezer újrahasznosított műanyagpalackból felépített könytár.

Az épületben ugyanis lesz internethozzáférés, a gyerekek könyveket fognak olvasni és közös tanórákon vehetnek részt - mondta Martial Zohoungbogbo ghánai-benini építész, a "palackház" megalkotója.

A még nem teljesen kész épülethez kétféle méretű palackot használtak: a földdel megtöltött és szorosan egymáshoz kötözött nagyobb palackok - amelyeknek az elkészítésében a helyi iskolás gyerekek is részt vettek - képezik a "téglákat" a falakhoz, míg a kisebb palackokat rétegesen helyezték le, hogy oszlopokként működjenek. Az épülethez agyagot, cementet és egyéb anyagokat is felhasználtak. 

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu