Oltástagadó gyerekorvos praktizált Diósjenőn, kenőpénzért cserébe nem adott be védőoltásokat a gyerekeknek

Az oltási könyvekbe és az EESZT rendszerébe is hamis adatokat vitt fel.

  • Székács Linda

Kenőpénzért cserébe nem adott be kötelező oltásokat a gyerekeknek egy diósjenői gyermekorvos, aki még az oltási könyveket is meghamisíthatta és az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe (EESZT) is azt írhatta be, hogy megkapták a gyerekek az oltásokat, miközben igazából kiöntötte az oltóanyagot - írja a Balassagyarmati Törvényszék közleménye alapján a Telex.

A nyomozás jelenlegi állása szerint az említett diósjenői praxist ellátó gyerekorvos "oltástagadói körökben ismert" személy, aki 2025. március 25-28. között pénzért cserébe hamisan dokumentálta, hogy oltásokat adott be a hozzá érkező gyerekeknek.

Mivel a gyanúsítottnál fennáll a szökés, elrejtőzés és bűnismétlés veszélye, 2025. november 4-ig elrendelték a letartóztatását üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntette és közokirat hamisítás miatt.

A diósjenői önkormányzat július 7-én kiadott hivatalos közleménye szerint a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) szerződést bontott a Berkenye-Diósjenő-Nógrád községekben gyerekorvosi praxist ellátó Életfa Bt.-vel. Szintén ezen a napon Balla Mihály, a térség fideszes képviselője arról írt, hogy megoldódott az orvos elleni eljárás miatt kialakult „egészségügyi vészhelyzet”.

 

Hivatalos közlemény a Berkenye-Diósjenő-Nógrád gyermekorvosi praxissal kapcsolatbanTisztelt lakosság!A NEAK mai napi...

Posted by Diósjenő közösségi oldala on Monday, July 7, 2025

Ideiglenesen öt település gyerekorvosainak bevonásával oldották meg a diósjenői gyerekek ellátását.

 

Hozzászólások
@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu

Kompetenciamérés: a gyerekek fizetik meg az árát annak, hogy a kormány titkolja a terveit a választások előtt

A Szülői Hang friss sajtóközleményében azt írja, már egy év eltelt a bejelentés óta, de a kormány azóta sem hozta nyilvánosságra a kompetenciamérések értékelésére vonatkozó terveit. Hozzátették, miután lehetővé tették, hogy az iskolák saját hatáskörben érdemjeggyel értékeljék a mérés eredményét, a kompetenciamérések már nem tudják betölteni funkciójukat, mert az iskolák eredményei nem hasonlíthatóak igazságosan össze.