Mennyi idő alatt találnak állást a friss diplomások? Képzési területi lista
A 2016-ban végzettek közül az osztatlan tanárképzésben diplomát szerzők tudtak a leggyorsabban elhelyezkedni a munkaerőpiacon a diplomás pályakövetési rendszer adatai szerint. Mesterszakos oklevéllel szinte az összes képzési területen jobb eséllyel indulnak a pályakezdők, már ami az álláskeresésre fordított időt illeti.
Mennyit lehet keresni szakképesítéssel, érettségivel vagy diplomával? Itt vannak a számok
Kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok, ha az általános iskola után szakiskolába vagy gimnáziumba mentek? Milyen bért kapnátok egy szakirányú továbbképzés vagy a diploma megszerzése után? Összegyűjtöttük az adatokat.
Szakmai gyakorlat külföldön: ebből az ösztöndíjból finanszírozhatjátok a költségeket
Három hónapos szakmai gyakorlaton vehettek részt a Campus Mundi ösztöndíj keretében, ha már legalább egy félévet elvégeztetek az egyetemen, főiskolán. Havonta 200-350 ezer forintos támogatást kaphattok - itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
OKJ-s képzéseket kerestek? Itt egy kis segítség a szakképzési listákhoz
Szeretnétek OKJ-s képzésen tanulni, de nem tudjátok, hogyan és hol találjátok a szakmák listáját? Most összeszedtünk pár hasznos oldalt a keresgéléshez. Ha jövőre lépnétek be a szakképzésbe, akkor pedig mutatjuk a változásokat és a 2020-as listát.
Szuper lehetőség: így kaphattok kedvezményeket diákigazolvány nélkül
Főként azokhoz a diákokhoz szólunk most, akiknek október 31-én végleg lejárt a diákigazolványuk. Ugyanis érdemes tudnotok arról, hogy a diákkedvezményekről ezután sem kell lemondanotok.
Mennyit ér a diploma forintban? Ennyivel keresnek jobban a végzett hallgatók az átlagbérnél
Hogyan viszonyul a diplomás pályakezdők bére a 20-29 évesek átlagkeresetéhez? Itt vannak a számok.
Munkavállalás egyetem mellett: négy hasznos tipp a döntéshez és a tervezéshez
Sokan vállalnak munkát a felsőoktatási tanulmányok mellett a megélhetési költségek finanszírozására, hogy megkeressék a zsebpénzüket vagy spóroljanak egy-egy nagyobb kiadásra. Négy tippet gyűjtöttünk össze a munkavállaláshoz.
Ennyit kell fizetnetek, ha már nem tanultok és (még) nem is dolgoztok
Október 31-én végleg lejár a diákigazolványuk azoknak a diákok, akik nem tanultak tovább. Azonban, ha nem is kezdtek el dolgozni, idővel el kell kezdeniük az egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) önálló fizetését.
Így tanulhattok a világ legjobb egyetemein otthonról - ingyenes kurzusok egy helyen
Ha iskola, egyetem vagy munka mellett fejlesztenétek magatokat, szívesen tanulnátok otthonról, vagy belekóstolnátok valami újba, akkor ezeket az oldalakat szeretni fogjátok. Négy hely, ahol ingyenes online kurzusokat végezhettek el a világ legjobb egyetemein.
Pályakezdők, figyelem! Így utazhattok még egy hónapig kedvezményesen
Meddig utazhattok kedvezményesen a BKK járatain, ha még a diákigazolvány érvényességének lejárata előtt vesztek diákbérletet? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Mit ér a német, ha magyar vagy?
A stabil angoltudás ma alapvető feltétel a munkaerőpiaci érvényesüléshez, ráadásul a világnak azon a felén, ahol mi is élünk, egyértelműen az angol a közös nyelv. De felmerül a kérdés: ha igazán tudatosan választanátok, és készültök a jövőtökre, melyik nyelv a második?
Hogyan lehet megszerezni a nyelvvizsgát a diplomához? Ezek a lehetőségek
Még mindig égető probléma sok záróvizsgázott hallgató esetében a diploma megszerzése. Ugyanis hiába a sikeres államvizsga, nyelvvizsga hiányában nem vehették kézbe a diplomájukat. Itt vannak a legfontosabb tudnivalók és a lehetőségek is, amelyekről fontos tudnotok.
Vigyázat: már nem sokáig használhatjátok a régi diákigazolványt
Meddig érvényes a középiskolai diákigazolványotok, és hogyan igényelhettek újat, ha már egyetemre jártok?
Friss felmérés: a fiataloknak ennyire nehezen megy az elköltözés a szülői házból?
A fiatalok felét támogatta a család, amikor elköltöztek otthonról, minden ötödik fiatal mégis úgy érzi, nem kapott elegendő érzelmi és anyagi támogatást a szülőktől, illetve segítséget a hétköznapi életvezetéshez – derül ki egy friss felmérésből.
Komolyan megnőtt a friss diplomás mérnökök átlagjövedelme az utóbbi években
Kiugróan megemelkedtek az elmúlt években a keresetek a műszaki pályákon. Alig öt esztendő alatt szinte megduplázódtak a fizetések többek között a gépészmérnökök, a villamosmérnökök, illetve a mechatronikai mérnökök körében.
Dolgoznátok egyetem mellett? Négy hasznos tipp, amit érdemes megfogadni
Akár most kezdtétek az egyetemet, akár évekkel ezelőtt, ha szívesen dolgoznátok az óráitok mellett, akkor ezekre a szabályokra érdemes odafigyelnetek. Négy tipp, amit érdemes megfogadni.
Az államtitkár szerint a szakmával rendelkező fiatalok nagyobb eséllyel indulnak az életben
"Egy szakma mindenképpen kell", amelyre később lehet építeni középfokú és felsőfokú végzettséget, illetve nyelvtudást; a szakmával rendelkező fiatalok nagyobb eséllyel indulnak el az életben - mondta a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára kedden Budapesten.
Itt a lista: ennyit keresnek a különböző területeken diplomázott pályakezdők
Bruttó 334 667 forint - ennyi a diplomával rendelkező pályakezdők havi átlagbére a 2018-as diplomás pályakövetési kutatás szerint. Mennyit keresnek a különböző területeken végzettek, és melyik egyetem diplomásai számíthatnak a legmagasabb jövedelemre?
Friss kutatás: a fiatalok úgy érzik, az oktatási rendszer nem készíti fel őket a vezetői döntésekre
2050-ben diploma helyett a vizsgával nem megszerezhető szociális készségeken lesz a hangsúly, és a vezetői képességeket nem feltétlenül az iskolapadban, hanem a munkahelyi ranglétrát végig járva fogják megszerezni – derül ki az Adecco Csoport generációs felméréséből.
Friss adatok: Budapesten átlagosan 160 ezer forint az albérletek ára
A legfrissebb összesítésből kiderül, melyik a legdrágább egyetemi város. Ennyibe kerülnek a budapesti és nagyobb vidéki városok albérletei.