Kisokos az egyetemi pénzügyekhez: ösztöndíjak, bankválasztás és minden, amit szeptember előtt tudni kell
Ösztöndíjak, tandíjfizetés, diákmunka – mindegyikhez kell egy bankszámla. Ha idén kezditek az egyetemet, a ponthatárhúzás után nemcsak albérletet/kolit kell keresnetek, hanem bankot is kell választanotok. Segítünk a legfontosabb szempontokkal, és azt is megmutatjuk, milyen kiadásokkal és bevételekkel számolhattok ősztől, és milyen appokkal tudjátok beosztani a pénzeteket.
Eddig több mint 23 ezren vettek részt az idei diákmunka programban
A járási és kerületi hivatalok továbbra is várják a jelentkezőket - jelezte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Havi nyolcezer forintot kell fizetnetek, ha bukjátok a felvételit és nem dolgoztok
Ha tavasszal érettségiztetek vagy diplomáztatok, és nem tanultok tovább, akkor hamarosan fizetnetek kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot, azaz a TB-t. De mégis meddig vagytok még jogosultak ingyenes orvosi ellátásra, és mekkora összeget kell majd fizetnetek havonta? Mutatjuk a részleteket.
Hamarosan újabb ingyenes informatikai képzést indít a kormány
Ez azonban mindössze négyhetes lesz a korábbi nyolc helyett.
Három feltétel, aminek teljesülnie kell, ha szeretnétek visszaigényelni a KRESZ-tanfolyam és -vizsga díját
Nem mindegy, hogy meddig adjátok le a kérelmet, ahogyan az sem, hogy mennyi idősek voltatok a vizsga napján, illetve milyen típusú jogosítványt szereztetek.
Minden héten plusz egy nap hétvége - Izlandon kísérleteztek és bejött a rövidebb munkahét
Friss kutatások szerint nemcsak az emberekre, hanem a cégekre is jó hatással volt.
Nyári diákmunka vagy pihenés mesterfokon? Ezért jó (és kevésbé jó) munkát vállalni
Idén is több tízezer diák dolgozik a nyári szünetben, közülük sokan teljes szabadidejüket "beáldozzák" a zsebpénzért. Miért jó és miért kevésbé nyáron dolgozni?
Friss adatok: bruttó 440 ezres átlagfizetést számolt a KSH
A bruttó átlagkereset 440 600 forint, a nettó 293 ezer volt áprilisban, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
Minimum fél év kell ahhoz, hogy "igazi" mérnök legyen egy pályakezdőből
Fél év, vagy akár kilenc hónap is eltelhet a diplomaszerzés után, míg a frissen végzettek megtalálják a helyüket a munkában. Az egyetemen megszerezett elméleti tudást ugyanis nehezen helyezik át a gyakorlatba - derül ki egy friss kutatásból.
Idén nyáron a munkát vállaló diákok száma 2019-hez hasonlóan ismét elérheti a 65-70 ezret
A diákok nyári munkavállalásához nincs szükség védettségi igazolványra, de bizonyos munkakörökben előnyt jelenthet - közölte a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetség (DiákÉSZ).
Idén is elindul a Nyári diákmunka program - jövő héttől már dolgozhatnak a diákok
A 16-25 év közöttiek a programnak köszönhetően vagy önkormányzati, vagy a mezőgazdaság, a turizmus-vendéglátás területén folytatott nyári munkára jelentkezhetnek, legfeljebb két hónapra.
Friss felmérés: a pályakezdők az Audinál és a Boschnál dolgoznának a legszívesebben
A 16-28 év közötti munkavállalók 54 százaléka multinál dolgozna, de 43 százalék saját vállalkozás indításán is gondolkozik - derül ki a Zyntern.com kutatásából.
Továbbra is népszerűek a bölcsészképzések, bár a kezdő fizetés nem a legjobb
Évről évre több mint tízezren felvételiznek bölcsészképzésekre. De vajon milyen fizetésekre számíthatnak pályakezdőként? Megnéztük a friss adatokat.
A NAV figyelmeztet: mielőtt diákmunkát vállalnátok, ellenőrizzétek a leendő munkáltatót a honlapjukon
A be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztató cégeknél ugyanis kockázatos munkába állni - hívták fel a figyelmet.
"Eddig nem dolgoztam sehol, mit írjak az önéletrajzomba?"
Pályakezdőként nagyon sokan felteszik ezt a kérdést maguknak. De vajon tényleg olyan nehéz feltölteni "tartalommal" egy CV-t?
Közel 25 ezer jelentkezőt várnak, elindult az idei nyári diákmunkaszezon
Itt a tanév vége, elindult a jelentkezés a július elejétől augusztus végéig tartó állami nyári diákmunka programra is. Mutatjuk hol és mennyiért dolgozhattok 2021-ben.
Albérletre sem elég a kezdő tanárok fizetése: újabb tanév ért véget a bérek rendezése nélkül
A friss diplomások közül a pedagógus- és a művészetközvetítési szakon végzettek keresnek a legrosszabbul - ez derül ki egy idei felmérésből. A legfiatalabb tanárok, tanítók, óvodapedagógusok bruttó átlagbére alig haladja meg a 220 ezer forintot, így aztán nem meglepő, hogy sokan döntenek úgy: más területen keresnek állást.
Pár nap van hátra a nyári szünetig, hamarosan beindul a nyári diákmunkaszezon is
A szakértők szerint 2021-ben a legtöbb munka bruttó 1200-1300 forintos órabér körül mozog majd, a tavalyi járványhelyzet miatt azonban valószínűleg sokkal nagyobb lesz az érdeklődés a cégek és a diákok körében is a nyári melókra. Az is megvan, kik kereshetik majd a legtöbbet a szünetben.
Bruttó 700 ezer forintot is lehet keresni kezdő informatikusként, mégis kevesen jutnak el a diplomáig
Évről évre sokan választják az informatikai képzéseket, a friss statisztikák szerint ugyanis már egy alapszakos diplomával is ezen a területen lehet a legjobban keresni. Hány hónap alatt találhattok állást, és milyenek a kezdő fizetések? Milyen árnyoldalai vannak az IT-képzéseknek? Leástunk a diplomáspálya-követési rendszer adatainak legmélyére.
Évek óta ezek a legnépszerűbb szakok, több ezer felvételiző kedvencei - mutatjuk, mennyit kereshettek velük
Gazdasági alapszakon szeretnétek továbbtanulni, vagy éppen végeztetek és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok frissdiplomásként? Hány hónap alatt találhattok állást, és milyenek a kezdő fizetések? Megnéztük, mire számíthatnak a gazdasági szakosok.