Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A jelenlegi sokszínű nyelvvizsgarendszer tökéletes, ezért komoly visszalépés lenne, ha a rendszer államosításával...
A jelenlegi sokszínű nyelvvizsgarendszer tökéletes, ezért komoly visszalépés lenne, ha a rendszer államosításával csak egyetlen vizsgatípus maradna – jelentette ki a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének (NYESZE) elnöke.
Salusinszky András szerint a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ megfelelően felügyeli az általa elismert vizsgákat, a piaci verseny és nemzetközi presztízs miatt maguknak a nyelvvizsgaközpontoknak is érdekük, hogy a vizsgáztatás magas színvonalú legyen.
A NYESZE elnöke úgy véli, az elmúlt 15 évben sikerült a nyelvvizsgákat a Közös Európai Referenciakeret ajánlásainak megfeleltetni, ami azt jelenti, hogy az ismeretek most azonos megbízhatóan és azonos szinten mérik, de formai különbözőségükkel egyúttal lehetőséget kínálnak arra is, hogy ki-ki a hozzá legközelebb álló tanulási stratégiával sajátítsa el a nyelvet.
Nagy hiba lenne, ha a tanulókat ismét egyetlen elismert felkészülési stratégia irányába terelnénk vissza, hiszen ez az uniformizálás távol áll az idegen nyelveket tanulók természetétől – mondta, hozzátéve: az is szomorú lenne, ha ismét megszületne az “egységes, Magyarországon érvényes" nyelvvizsga, amelyet a világon nagyon kevesen ismernének.