szerző:
Eduline

Az iskolai vezetők már egy ideje mérlegelik, hogyan vonhatnák be a korszerű technikát az oktatásba – egy elhivatott new jersey-i tanár a praktikus oldalról fogta meg a dolgot, és az iPod-ot használja az angol mint második nyelv tanítására.

Grace Poli, a Jose Marti Gimnáziumban tanító médiaszakember és az Apple által is támogatott oktató megtervezte, hogy miképpen lehetne hasznosítani oktatási célra az iPod-ot. A Jose Marti középiskolában tanulóknak 90 százalékban nem az angol az anyanyelve, otthon nem ezt beszélik, sok diák újonnan érkezett az USA-ba, több mint a felük pedig vagy speciális oktatást igénylő vagy korlátozott angoltudású tanuló. 

„A Jose Marti a városrész elismert iskolája – mondja Poli – Amit csinálok szívből teszem, mert hiszek benne. A testvéreim Ecuadorból jöttek az USA-ba és elég nehezen alkalmazkodtak, mert nem tudtak elég jól angolul. Ezért döntöttem el, hogy segíteni fogok a diákoknak az angoltanulásban."


A new jersey-i tanár elmondta, hogy amikor maga is iPodot kezdett használni, látta, hogy az kezd szinte uralkodóvá válni a diákok életében. Szerinte az iPod több mint egy jópofa „kütyü”, mivel segíheti átalakítzani a hagyományos iskolákat az által, hogy bárhol, bármikor használható oktatásra.

Az  alapmódszer, hogy a diákok javasolnak egy válogatást egy előre összeállított zenei listából, s Poli ezek szövegét használja a nyelvtani magyarázatokhoz. A dalok szövegét újra és újra ismételve ismerkednek meg a kifejezésekkel, nyelvtani szabályokkal. Poli mindig meghallgatja és úgy állítja össze az általa kiadott listát, hogy a dalok szövege alkalmas legyen nyelvtani összefüggések magyarázatához. Minden válogatás alkalmazkodik természetesen az adott iskolai osztály diákjainak tudásszintjéhez.  

"A dalok szövegének hallgatása majd „kivesézése” tényleg bevált, nagyon sokat segít a tanulásban" – állítja a tanár. – "Az értékelés persze már nem az iPodtól függ… Ugyanolyan módszerekkel adnak számot a tudásukról, mint más tanítási módok esetében: tesztekkel, szóbeli vizsgákkal. Hozzá kell tenni: komoly sikerrel."

Forrás: Interaktív Oktatástechnikai Portál