Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Magukat is köztestületnek hitték, de nem sikerült valami a papírmunkánál.
Kiss László képviselő (MSZP) szúrta ki, hogy az állam által 2014-ben életre hívott Nemzeti Pedagógus Kar nem köztestület, mint magukról hirdetik, hanem hagyományos egyesületi formában működnek.
A gyakorlatban nem sokban különbözik a kettő egymástól, azonban a köztestületek a szakterületükön megfogalmazott véleményeit nagyobb súllyal vethetik latba, a jogi státusz presztízs értékű.
A bírósági adatokra hivatkozva Kiss a legfőbb ügyészhez, Polt Péterhez fordult, aki törvénysértést nem látott az esetben, azonban a hiba javítását fogja kezdeményezni a bíróságon.
Az NPK-nak azonban nem feltétlen van szüksége ilyen jelölésre, ugyanis a kormány által létrehozott, minden pedagógus számára kötelezeő tagságú szervezet így is kivételezett helyzetben van a kormánynál, ha tanács vagy támogatás nyújtásáról van szó.