A Tanítanék Mozgalomból kivált iskolaigazgató egyértelművé tenné, hogy nem lett érdemben szabad egy iskola sem az új Klik idejére sem, az igazgatóknak sok esetben meg van kötve a keze. Szeretné tartani magát ígéretéhez, hogy ha kell, maga üti ki a falat, hogy
Mint arról a napokban beszámoltunk a sajtóban üzengetnek egymásnak az iskolaigazgatók és az oktatásirányítás. A probléma alapját az a Magyar Nemzet cikk adja, amely Pölöskei Gábornénak, a Klik elnökének előadásából származik. A megszerzett részletek értelmezése szerint minimális engedményeket kaptak az iskolaigazgatók a Klik korábbi működéséhez képest.
A vitába legutóbb beszállt Pukli István is, a Telek Blanka Gimnázium igazgatója megerősítette a lap értesüléseit, nem kaptak annyi jogkört, mint amire számítottak, például az ígéretek és a kormányzati kommunikáció szerint egyeztetnek velük az iskola költségvetéséről, de erre minimális szándék mutatkozott. Egy budaörsi igazgató elmondta, hogy a tanév második hónapjában sem látta még a költségvetésük előirányzatát sem.
Javaslatttételi jog
Ez Pukli blogján található írásának első kiemelése a kormányzati kommunikációból. A gyakorlatban ezt úgy érdemes elképzelni szerinte, hogy egy igazgató javaslatot tesz egy kollégája felvételére vagy elbocsátására, de ezt a javaslatot a tankerületnél bírálják el. Tehát a kormány úgy hivatkozik az igazgatói jogkörök szélesítésére, hogy az a hétköznapokban elig jelent valamit.
Pedagógusok terhének csökkentése
Emlékeztet a tanárok szinte már általános heti 26 tanórás kötelezettségére, amely korábban 22 óra volt. Ez maradt a régiben, ráadásul elvették a béremelés ürügyén a szabadidős, az ifjúságvédelmis tanári státuszt, ezt a teljes nevelőtestületnek kell megoldania. A tanárok béréből elvették a cafeteriát, ennek fényében máris nem akkor béremelésről van szó, mint ami a nyers számokból látszódna (több év alatt 50 százalékos emelést ígért a kormány).
A Teleki igazgatója a vezetői rutinján keresztül rávilágít a pótlékok rendszerére, amelyek egy része lényegében megszűnt, másokat, például az osztályfőnökit úgy szabták át, hogy az óraterhelésén túli extra munkaórákat nem tudja elszámolni, például mikor kontaktórákat tart a diákjaival - a jogszabályok, valamint hivatástudata közben kötelezik őket feladatok ellátására.
A tanártiltakozások elültek, mindenki elégedett, hiszen még én is kiléptem a Tanítanékból (ezt a fenti gyöngyszem alapján írom). Még nem szembesültek igazán azzal, hogy amit a fejembe veszek, azt véghez viszem. Azt ígértem tavasszal, hogy a fejemmel áttöröm a falat, azt, hogy addig küzdök, amíg a közoktatást új alapokra nem helyezzük. De még nem próbáltam ki minden eszközt. És nem vagyok egyedül…
- zárta sorait Pukli István.