Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hiába betegedett meg több mint 250 gyerek Óbudán, a hatóság mindössze 450 ezer forintos pénzbüntetést szabott ki, és a cég több milliárd forintos szerződése sincs veszélyben. A vállalkozás azt mondja, szolgáltatása biztonságos - írja a hvg.hu.
258 gyermek szenvedett ételmérgezést a Gyermekmenza Kft. főztjétől tavaly áprilisban az óbudai id. Béres József Általános Iskolában. A megbetegedések után az önkormányzat részletes tájékoztatást kért, a hatóság pedig ellenőrzésbe kezdett, a Hungast érdekeltségébe tartozó cég ugyanis még további 14 konyhába szállított ételt - írja a hvg.hu.
Az eset után pár nappal a cég úgy nyilatkozott: belső vizsgálatuk "eddigi eredményei nem igazolták”, hogy ételmérgezés történt volna. Az ételminták alapján a Nébih azonban azt állapította meg, hogy a gyermekeknek feltálalt hús nem volt kellően hőkezelve, azaz nem sütötték meg rendesen, ezért elszaporodhattak benne a kórokozók.
A céget mindössze 450 ezer forintos bírsággal sújtotta a hatóság, ez a maximálisan kiszabható 150 millió forint 3 ezreléke. A büntetés mértéke a cég árbevételéhez képest is elenyésző, az óbudai önkormányzattal 2013-ban, tíz évre kötött szerződés összértéke áfa nélkül 4,98 milliárd forint.
Az önkormányzat nem bontott szerződést a céggel. A botrány kirobbanása után ezt azzal indokolták, hogy előbb megvárják a vizsgálat lezárulását, és utána döntenek az iskolai menzák ellátásáról, az ötmilliárdos szerződést azonban a jogerős elmarasztaló ítélet megszületése után sem mondták fel. Egyebek között azzal érveltek, hogy a belső vizsgálatok már mindent rendben találtak, és az intézményvezetők is bizalmat szavaznak a régi szolgáltatónak, és nem akarják veszélyeztetni az iskolai étkeztetés biztonságát egy hirtelen szerződésbontással. A Hungast csoport üzletfejlesztési igazgatója szerint a Gyermekmenza Kft. által nyújtott étkeztetési szolgáltatás biztonságos, a folyamatos szakhatósági ellenőrzések is ezt igazolják vissza.
Több mint kétszáz menza bukott meg a váratlan teszten. A mintegy 3253 menzaegység 7 százaléka nem felelt meg a Nébih követelményeinek - tudta meg a Magyar Idők.