Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Gyerekek ezrei dolgoznak teljes munkaidőben a bangladesi fővárosban - olvasható a londoni központú Overseas Development Institute szerdán közzétett jelentésében.
A dokumentum szerint a bangladesi fővárosban, Dakkában élő hat és 14 év közötti gyermekek 15 százaléka nem jár iskolába, mert teljes munkaidőben dolgozik, holott foglalkoztatásukat törvény tiltja.
Tízéves korára a gyerekek nyolc százaléka marad ki az iskolából, hogy dolgozzon, a 14 évesek közül pedig már csaknem minden másodiknak tanulás helyett csak a munka jut.
Ráadásul igen hosszúra nyúlnak a műszakok, mivel átlagosan heti 64 órát dolgozik a 15 év alatti korosztály. Zömüket a ruhaipar dolgoztatja, és neves, világmárkájú termékeket gyártat velük. A jelentés készítői Dakka nyomornegyedeiben 2700 háztartást kerestek fel adatgyűjtésük során.
Úgy találták, hogy a gyerekek szeretnének iskolába járni, ám családjuk nyomorúsága miatt szüleik arra kényszerülnek, hogy munkába küldjék őket. Bangladesben törvény tiltja a 14 év alattiak foglalkoztatását. Becslések szerint a 164 millió lakosú dél-ázsiai országban 4,7 millió gyerek kénytelen dolgozni.