Az öt leghajmeresztőbb oktatási ötlet az elmúlt évekből
Kreatív oktatáspolitikusainknak hála az elmúlt években sem volt hiány hajmeresztő ötletekből: iskolaköpeny, részösztöndíj, PhD-t helyettesítő Kossuth-díj és olimpiai érem, fakultatív matekérettségi. Összegyűjtöttük az elmúlt évek legfurcsább oktatási ötleteit.
Ennyire szomorú reklámot rég nem láttunk - a nap videója
Hatásos reklám arról, hogyan vesszük el a lányok kedvét a tudományos és a műszaki pályától. Ez a nap videója.
Kik kereshetnek többet 2016-tól? Ma mindenki megtudja, részt vehet-e a minősítési eljárásban
Több ezer pedagógus sorsa dőlt el az elmúlt napokban: az oktatásért felelős miniszter minden évben június 20-ig dönt...
Nem akárkitől kapott éles kritikát az új állami tankönyv
Tél Tamás egyetemi tanár szerint a kísérleti tankönyvek egy részénél van jobb kiadvány a piacon.
A hét hírei: a Klik átalakításától a nyelvvizsgáztatási szabályok változásáig
Dress code-ot vezetnek be a közszolgálati egyetemen, őszig átalakítják a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ működését, megvan az idei Pont Ott Parti programja, és változtak a nyelvvizsgáztatási szabályok. Ezek voltak a hét hírei.
Ilyen lesz a középiskolai felvételi: dátumok, határidők, tudnivalók
Meddig kell jelentkezni a középiskolákba, és mikor írják meg a diákok a központi írásbeli felvételit? Összegyűjtöttük a 2014/2015-ös középiskolai felvételi legfontosabb dátumait.
Újabb változások jönnek: őszre átalakul a Klik, "személyi döntések is lesznek"
Őszig átalakítaná a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) működését az új köznevelési államtitkár. Czunyiné Bertalan Judit az MTI-nek adott interjúban arról is beszélt, mindent megtesznek, hogy iskolakezdésre a tankönyvek rendben megérkezzenek az intézményekbe. Az államtitkár közölte: jónak tartja a mostani kerettantervi szabályozást és az iskolaszerkezeten sem változtatna.
Ennyit keresnek januártól a pedagógusok: húszezer tanárnak emelkedhet a bére
2015 januárjában várhatóan több mint húszezer tanár és tanító lép át a "pedagógus II" kategóriába - már ha portfóliójuk megfelel a feltételeknek. Mennyit fognak keresni a "minősített" pedagógusok januártól? Kiszámoltuk.
A 10 legidegesítőbb dolog, amit egy diáknak mondhatsz a nyári szünetben
Alig kezdődött el a nyári szünet, máris mindenki arról faggat, mihez akartok kezdeni a következő nyolc hétben? Kivettétek-e már a kötelező olvasmányokat? Nekiálltatok-e már a szakdolgozatnak? A legidegesítőbb mondatokból válogattunk.
Megvolt a nagy találkozás: a pedagóguskar elnökével tárgyalt a PDSZ
Indokolt a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) működésének áttekintése, a szükséges változtatások - szakmai egyeztetéseken alapuló - végrehajtása - többek között ezt állapította meg a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) küldöttsége és a Nemzeti Pedagógus Kar (NPK) elnöke keddi találkozójukon.
Visszatértek az iskolába a dél-koreai kompbaleset túlélői
Visszatért szerdán az iskolába az a 74 diák, aki számos iskolatársával ellentétben túlélte az áprilisi, több mint 300 halálos áldozatot követelő dél-koreai kompbalesetet.
Negyvenezer diák bukott meg tavaly
Az előző öt tanévet tekintve érdemben nem változott, 37-43 ezer között alakult a nappali rendszerű oktatásban az évfolyamismétlésre ítélt tanulók száma az Oktatási Hivatal adatai szerint - írta a Magyar Hírlap.
Pedofíliagyanú a nagykanizsai piarista iskolában
Az intézmény egyik volt tanára ellen kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt tett bejelentést a rendőrségen a nagykanizsai piarista iskola igazgatója - tájékoztatta a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtófőnöke hétfőn az MTI-t.
Újabb vizsgálat jön az iskolákban: kiderül, mennyire fittek a diákok
November végéig közel hétezer pedagógus vesz részt az új típusú iskolai fizikai állapotfelméréshez kapcsolódó képzésen, csaknem az összes, több mint 3600 nappali rendszerű oktatási intézmény megkapta az ehhez szükséges ingyenes eszközcsomagot is.
A hét hírei: a felsőoktatás átszabásától Hoffmann Rózsa bánatpénzéig
Megvan, ki lesz az új felsőoktatási államtitkár, és az is, milyen változásokra kell szeptembertől számítani a felsőoktatásban. A rektorok tartanak a kancellári rendszer bevezetésétől, Hoffmann Rózsa pedig többmilliós bánatpénzzel távozik posztjáról. Ezek voltak a hét hírei.
Most kiderül, mennyire jó a helyesírásotok - ötperces tesztek
A legjobb helyesírási tesztekből készítettünk nektek válogatást - ideje, hogy kipróbáljátok, mit tudtok.
Czunyiné biztonságos tanévkezdésre készül
Még a nyári szünetben sem "alszik" a tanügyigazgatás, hiszen a biztonságos tanévkezdéshez már most meg kell teremteni...
Nyáron is háromszori étkezést kapnak a rászoruló gyerekek
2,6 milliárd forintot szán a kormány idén nyáron a gyermekétkeztetésre, így a két tanév között is napi háromszori...
Amiben Hoffmann és Czunyiné egyetért: odacsaptak a szakszervezeteknek
Szereptévesztésben vannak a tanári szakszervezetek - mondta a volt és a jelenlegi köznevelési államtitkár az Országgyűlés csütörtöki, rendkívüli ülésén.
Ennyit lehet keresni diploma nélkül: itt van a legjobban fizetett területek listája
A szellemi munkát még mindig jobban megfizetik a cégek, a legtöbbet pedig a versenyszférában dolgozók keresnek - derült ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss statisztikáiból. Az egyetemi diplomások átlagosan kétszázezer forinttal keresnek többet, mint azok, akik gimnázium vagy szakközépiskola után nem tanultak tovább. Itt vannak a részletes adatok.