Szeptember 8-12. között mérték össze a tudásukat a diákok egy új típusú diákolimpián Szaúd-Arábia fővárosában.
"Négy magyar versenyző négy medált szerzett az első olyan mesterséges intelligenciára fókuszáló diákolimpián, amelyen nem csapatban, hanem egyéni versenyzésben mérték össze tudásukat" - tudatta az Eduline szerkesztőségével a Neumann Társaság.
Az első Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpiát szeptember 8-12. között tartották Szaúd-Arábia fővárosában, Rijádban.
A megmérettetésen 25 ország mintegy száz versenyzője vett részt. A magyar csapatot a Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kara készítette fel a versenyre.
"A középiskolás diákokra összpontosító IAIO célja a világ minden tájáról érkező fiatal tehetségek felfedezése és támogatása a mesterséges intelligencia területén. Ez a nemzetközi verseny lehetőséget kínál a diákoknak ahhoz, hogy megmutassák képességeiket a mesterséges intelligencia olyan szakterületein, mint a számítógépes látás, a robotika, a gépi tanulás, a neurális hálózatok/mély tanulás és a természetes nyelvfeldolgozás" - írják a lapunknak küldött közleményben.
A verseny első fordulójában a diákok az elméleti felkészültségükről, míg a második fordulóban a gyakorlati tudásukról adtak számot.
- Aranyérmet szerzett Labancz Benedek, a Kecskeméti Bolyai János Gimnázium 12. osztályos tanulója.
- Ezüstérmes lett Christ Miranda Anna, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 12., és Szilágyi Balázs, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium 11. osztályos tanulója.
- A delegáció legfiatalabb tagja, a 10. osztályos Ungár Vince pedig bronzérmes lett. Ő a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanulója.