szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Szerinte azzal mutat példát a diákjainak, hogy megmutatja: ha valahol nem becsülnek meg, onnan el kell menni.

A mai napon – 23 év tanítás után – beadtam a lemondásomat. Az elmúlt időszak történéseinek egyenes következménye ez a döntés. A kollégáim kirúgása, a januárban belengetett teljesítményalapú bérezés, illetve a polgári engedetlenséget egészen a tanév végéig, augusztus elejéig „büntethetővé” tevő, éjjel kihirdetett rendelet volt az utolsó csepp - így indítja azt a Facebook-posztját Barta Beáta, a Karinthy Frigyes Gimnázium tanára. Hétfő délután döntött úgy, hogy feladja a tanári állását, mert a „rendszeren belül” már semmit sem tud tenni a tanárok egy éve tartó küzdelméért, azt viszont még nem adta fel, hogy az intézményen kívül segítsen a kollégáinak.

„Az oktatásirányítás semmit nem hallott meg a tanárok egy éve (igazából sok éve) tartó küzdelméből, amelyet a saját és diákjaink méltóságáért, az oktatásban szükséges, az emberséget és az eredményességet célzó intézkedésekért folytatunk” – írja. Barta Beáta azt is hozzátette, egy ideje már a tanítást is lehetetlennek érzi, hiszen ahhoz, hogy tanítson, neveljen és példát mutasson, szüksége van az önbecsülésére.

Egyelőre se új munkahelye, se B terve nincs, március közepéig egyelőre lefoglalja a tanítás - tette hozzá. „A döntésemben megnyugodtam, mert azt gondolom, a tanítás leginkább példaadás, és most már azt a példát tudom mutatni, amelyet a legfontosabbnak tartok: ha valahol nem becsülnek meg, ha a véleményed nem számít, ha megaláznak, mert azt hiszik, megtehetik, akkor ne tűrj csendben, hanem állj fel, menj el onnan” – zárja a bejegyzést.

A Karinthy Gimnáziumból az elmúlt hónapokban több pedagógus is távozott: a korábbi polgári engedetlenségi akcióik miatt decemberben hat tanárt bocsátott el a Belügyminisztérium.