Utoljára 2020 februárjában hívták össze az Országos Diákparlamentet, pedig a jogszabályok szerint kétévente kellene – hívta fel Pintér Sándor belügyminiszter figyelmét az Egységes Diákfront nyílt levelében.
„Az Országos Diáktanács a 2017-es országos diákparlamenti képviselők által elfogadott ajánlás alapján az oktatásért felelős miniszter és a diákok hosszú távú együttműködésére létrehozott egyeztető fóruma. Az Országos Diákparlament és az Országos Diáktanács az egyetlen olyan hivatalos és szakmai egyeztető fórum, amelyet a kormány legitimnek ismer el, és amelynek a célja az elmúlt években a diákok képviselőivel való egyeztetés volt” – kezdik a nyílt levelet.
Az Országos Diáktanács utolsó ülése azonban májusban volt, miközben az oktatásirányításnak félévente legalább egyszer egyeztetnie kell a diákok képviselőivel, míg a diákparlamentet kétévente kell összehívnia a közoktatásért felelős miniszternek. Márpedig legutóbb 2020 februárjában egyeztett tárcavezető az Országos Diákparlament keretében iskolásokkal.
„Ezért olyan kérdéssel fordulnánk Önökhöz, hogy a kormány képviseletében az oktatásért felelős miniszter törvényi kötelezettségét elmulasztva, miért nem hívta össze a diákok egyetlen legitim érdekegyeztető fórumát, az Országos Diákparlamentet? Továbbá miért nem működik az Országos Diáktanács mint a diákokat képviselő állandó, legitim, érdekegyeztető fórum?” – áll a nyílt levélben.
Az Egységes Diákfront azt követeli, hogy a tanárok pénteki fórumához hasonlóan a diákokkal is szervezzenek egyeztetést. „Mi mint az Egységes Diákfront képviselői, és mint a magyar közoktatásban tanuló diákok, szeretnénk kezdeményezni egy érdekegyeztető sajtónyilvános tárgyalást, ahol mind az Országos Diáktanács, az Egységes Diákfront legalább 5 fős delegációja és a közoktatásért felelős miniszter ismertetik az általuk vizionált egyéves, a magyar közoktatást sújtó problémákra válaszként adott terveiket. Továbbá a konzultáción mind a három fél kapjon egyenlő időtartalmú hozzászólási jogot” – írják.