Az UNICEF friss felmérése szerint a szegényebb családok gyerekei jobban ki voltak téve a mentális kockázatoknak.
Legtöbb szülő azt vette észre, hogy gyereke nyugtalanabb, figyelmetlenebb lett a szokásosnál, elvonult a világ elől, vagy szorongott a járvány idején.
A szülők fele szerint romlott a gyerekek mentális egészsége a járvány alatt – írja a hvg.hu az UNICEF Magyarország hazai, országos és reprezentatív kutatás alapján.
A 11-18 évesek szüleinek 55 százaléka tapasztalta gyerekén az alvászavar jeleit, vagy pedig azt, amit „befele fordulásként” írtak le - írja az oldal. 26 százalék szerint a korábbinál nehezebben koncentráltak a diákok, 25 százalék ingerlékenységről, 23 százalék pedig motivációhiányról panaszkodott.
A 7-11 éveseknél is hasonló a helyzet, itt a szülők harmada emelte ki, hogy túlságosan mozgékony lett a gyerekük, negyedük pedig az alvászavart is említette. A 3-7 éves gyereket nevelő szülőknek a közlemény szerint a fele tapasztalta a fenti negatív hatásokat.
Mindig van, akit jobban megvisel
A 11-18 éves korosztály esetében például az alacsony jövedelmű családokban jóval magasabb – 35 százalékos – arányban számoltak be a szülők arról, hogy a kamasz gyermekük szorong. Ez az arány a közepes vagy magasabb jövedelmű családok esetén 15 százalék volt csupán.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|