szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Bruttó 100-250 ezer forint közötti összeggel lehetne magasabb a pedagógusok fizetése, ha a bértábla alapja a vetítési alap még mindig a minimálbér lenne - derül ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének számításaiból.

„Íme az összehasonlító táblázat a pedagógus-illetményekről. Látható, hogy vannak olyan fokozatok, amelyekben a kezdőbérek nem érnék el a középfokú végzettségűek garantált bérminimumát. Ők azért kapnak január 1-jétől fizetésemelést, hogy legalább erre a szintre felzárkózzanak. Még ekkor is legalább 7%-kal kevesebbet keresnek majd, mint a szintén gyalázatos bérért dolgozó, nem pedagógus-végezettséggel rendelkező, nevelő-oktatómunkát közvetlenül segítő (NOKS) munkakörben foglalkoztatottak. Azt is látjuk, hogy ha továbbra is a minimálbér lenne a pedagógusbérek vetítési alapja - ahogy az 2014. december 31-éig volt -, mennyivel keresnénk többet” – írja Facebook-oldalán a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), és részletes számítást is közzétettek.

Kiemelik: ez a különbözet felsőfokú végzettségűek esetében havi bruttó 100-250 ezer forint közé esik. „Ennyit vesznek ki havonta a zsebünkből azzal, hogy a vetítési alap még mindig a 2014. évi minimálbér szintjén van” – írják.

Több tízezer forinttal lehetne magasabb a tanárok fizetése: ezért csalódnak nagyot minden januárban

„6 éves, egyetemi képzést követően a kezdő tanári fizetés" és „szakmunkás minimálbér". Mi a különbség a kettő között? Semmi - ez a mém kezdett terjedni 2018 utolsó napjaiban, a 2019-es minimálbérről és garantált bérminimumról szóló megállapodás megszületése után a tanári Facebook-csoportokban.