Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hiába ígért tárgyalást a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára, Halász János mintegy 70 pórul járt pedagógusnak, a mai napig nem történt érdemi egyeztetés - tudta meg a Hírszerző. A tanárok három éve futnak a pénzük után: annak ellenére, hogy jogerős munkaügyi bírósági ítélet született a javukra, nem tudják behajtani elmaradt fizetésüket egykori munkáltatójuktól.
Mindössze egy interpellációra adott válasz erejéig foglalkozott a kormány a mintegy 70 pedagógus elmaradt fizetésével - tudta meg a Hírszerző. Április 11-én Pánczél Károly (Fidesz) országgyűlési képviselő interpellációt nyújtott be a nemzeti erőforrás miniszterhez, melyben megjegyezte, néhány évvel ezelőtt mint a falusi iskolák megmentője jelent meg a közoktatásban a Vocational Academy Alapítvány. Az alapítvány utolsó iskolái egy hete szűntek meg - összefoglalónkat itt olvashatod el.
"Két megyében, Veszprémben és Győr-Sopron megyében 12 község 18 intézményének a fenntartói jogát vette át, amelyek önkormányzataival közoktatási megállapodást kötött. 2007 decemberétől az alapítvány a pedagógusoknak nem vagy csak késéssel fizette ki a munkabérét, 2008 januárjától pedig már egyáltalán nem fizetett. Felmerül a kérdés: hogyan kaphatott működési engedélyt egy ilyen alapítvány, amelynek már a működés megkezdésekor ekkora tartozása volt? Lehetséges, hogy az alapítvány célja valójában nem az intézmények működtetése, hanem az általa felhalmozott köztartozásnak a tanulók után járó normatívából való kifizetése volt?" - érdeklődött a képviselő.
Felvetésére Halász János államtitkár reagált. Mindamellett, hogy az előző kormányok oktatási minisztereinek felelősségét - név szerint Hiller Istvánét - hangsúlyozta, elmondta: az Oktatási Hivatal jelenleg is folytat eljárást a nevezett ügyben. "(...) elfogadhatatlan, hogy olyan alapítványok működtessenek iskolákat, ahol a pedagógusok nem jutnak hozzá munkabérükhöz. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumban ezért az összes érintett bevonásával az ügy megtárgyalását kezdeményezzük, tisztázandó a mai helyzetet, az annak kialakulását előidéző tényezőket, a megoldás lehetőségeit és a tanulságokat" - hangoztatta áprilisban az államtitkár.
Az elhangzottak ellenére a mai napig nem történt előrelépés - mondta Árvay Péter, aki szintén a Vocational Alapítvány által fenntartott iskolában dolgozott. Végső elkeseredettségében május végén levélben fordult Halász János államtitkárhoz. "Államtitkár úr válaszában világossá tette, hogy a kialakult helyzet az ön számára is elfogadhatatlan, illetve ígéretet tett arra, hogy a megoldás érdekében a Nefmi összes érintett bevonásával az ügy megtárgyalását kezdeményezi" - emlékeztette a pórul járt pedagógus a minisztérium illetékesét korábbi ígéretére. A teljes cikket a Hírszerzőn olvashatod el.