Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Megjelent a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló miniszteri rendelet a Magyar Közlöny legfrissebb számában. Hoffmann Rózsa államtitkársága felrúgta az eddigi szokásokat, az oktatásért felelős tárca eddigi vezetői ugyanis korábban, minden év májusában hozták nyilvánosságra az érettségi időpontokat és egyéb fontos információkat is tartalmazó dokumentumot.
A Magyar Közlönyben olvasható rendelet szerint a diákoknak idén is szeptember elsején, csütörtökön kell majd először iskolába menniük - annak ellenére, hogy Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár 2010 nyarán úgy nyilatkozott, hogy "az életszerűbb oktatás jegyében" a jövőben minden tanév hétfőn fog kezdődni, függetlenül attól, hogy a szeptember elseje milyen napra esik.
A tanév - a 2010/2011-eshez hasonlóan - 183 napos lesz, az első tanítási szünetre 2011. október 29-ig kell várni, az őszi szünet november 7-ig, hétfőig tart majd. A téli vakáció tizenkét napos lesz, a diákok december 22-től január 2-ig pihenhetnek. Az első félév 2012. január 13-án ér véget, a félévi bizonyítványokat az iskolák január 20-ig oszthatják ki. A tavaszi szünet 2012. április 5-től április 9-ig tart, a tavaszi érettségi vizsgákat pedig 2012. május 4. és június 29. között szervezhetik meg a középiskolák.
Későn hozták nyilvánosságra a rendeletet
Úgy tűnik, felrúgta az eddigi szokásokat az Orbán-kormány: bár a közoktatási törvényben nincs meghatározva, hogy meddig kell az oktatásért felelős kormánytagnak kihirdetni a tanévrendet, de az elmúlt húszéves gyakorlat alapján május közepéig ezt megtették az előző oktatási miniszterek. Idén azonban egészen máig nem lehetett tudni, hogy mikor kezdődik az iskola, mikor lesz az őszi, téli, tavaszi szünet, és mikor kell letenni az érettségi vizsgákat.