szerző:
Eduline

Szerdától kapnának meleg ételt a szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium tanulói, akkor kezdi meg a szolgáltatást egy helyi konyha - közölte Kerezsi Csaba igazgató.

 "Hétfőn és kedden azonban hideg élelem sem lesz, mert álláspontunk szerint a befizetett térítési díjból jogszerűtlen finanszírozni a közétkeztetésnek nem minősülő szendvicses-ivóleves ellátást” – tette hozzá az intézmény vezetője.
   
A gimnáziumban március 3-a óta nem tudnak meleg ebédet adni a diákoknak, mert a HunGast Kft. a Pest megyei önkormányzat tartozása miatt 18 középiskolában leállította az ételszállítást és lezárta a konyhákat, étkezőket. Az intézményben azóta hideg ebédet kaptak a tanulók. A Pest megyei menzabotrányról bővebben itt olvashatsz.
   
Az igazgató közölte: a Móricz gimnáziumban szerdától a többfogásos meleg ebédet a helyi "Anyós konyha" biztosítaná, az étkezés az iskolai ebédlőben történne, eldobható eszközökkel (az iskola a sem az evőeszközökhöz, tányérokhoz, sem a mosogatási lehetőséghez nem jut hozzá). Közben a szentendrei Új-Mező Kft. felajánlotta, hogy hétfőtől szerdáig térítésmentesen napi kilencven liter friss tejjel látja el a diákokat.

Szerdától már lesz ebéd a szentendrei Móricz zsigmond Gimnáziumban

A helyzet rendezéséig – a megyei önkormányzat utasítása alapján - az intézmények egyhetes időtartamokra kötnek szerződést az étkeztetésre. Ha azonban a megye nem tudja kifizetni a térítési díj és az ebéd ára közötti különbözetet - ennek fedezésére március 17-én ígéretet tett -, a szentendrei vállalkozás sem kezdi meg a szolgáltatást – ismertette Kerezsi Csaba. Tájékoztatása szerint a kialakult helyzetről értesítették a szülőket és elnézést kértek tőlük. Közölték: az iskola nem felelős a méltatlan helyzet kialakulásáért, és a problémát az iskola egymaga nem képes megoldani.
   
A Pest megyei önkormányzat március 3-ig 620 millió forintos tartozást halmozott fel HunGast Kft.-vel szemben, az összeg legalább részbeni kifizetéséről sem akkor, sem később nem sikerült megállapodni. Múlt csütörtökön a szolgáltató közös megegyezéssel történő szerződésbontást javasolt a megyeházának.
   
A HunGast szolgáltatta az ebédet a megye 16 szociális intézményében is, azokban március 12-én függesztették fel az ellátást. A megyei helyhatóság tájékoztatása szerint a menzastop összességében csaknem 3 ezer embert érintett, de a megyeháza - helyi vállalkozóknak köszönhetően - szinte mindenhol tudta biztosítani az ellátást. A szentendrei gimnázium mellett csak a dabasi Táncsics Mihály Gimnáziumban nem sikerült megoldani a problémát, utóbbi intézményben csupán a rászorulók jutnak meleg ételhez.

MTI