Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Befejeződött a szekszárdi Kolping Katolikus Szakképző Iskolában az a vizsgálat, amelyet az igazgató rendelt el, mert az egyik diáklányt társai kétszer is bántalmazták - olvasható a hétfői Népszabadságban.
A napilap emlékeztetett arra: a lányok egyik osztálytársa mobiltelefonnal rögzítette az eseményeket, ami az interneten nyilvánosságot kapott. Az iskola vizsgálata szerint az első bántalmazás tavaly, egy tanórán történt. Az igazgató beszélt a két lány szüleivel, és a tettest figyelmeztetésben részesítette. Ennek a konfliktusnak később nem volt folytatása. A második eset idén, óraközi szünetben történt, akkor az áldozatnak eleredt az orra vére.
A Népszabadság szerint az esetet vizsgáló pedagógusok úgy vélik, a tanárok mindent megtettek az incidens megelőzéséért. A támadót nem sokkal korábban az ügyeletes tanár meggátolta abban, hogy megüsse osztálytársnőjét. Az agresszív lánnyal beszélt osztályfőnöke valamint az iskola szociálpedagógusa, és a lány ígéretet tett arra, hogy a konfliktust másképp oldja meg, később mégis rátámadt a barátnőjére. A tettest édesanyja még aznap átkérte egy másik iskolába.
Azok a tanulók, akik a történteket videóra rögzítették, és az agresszióra buzdítottak, tantestületi megrovásban, azok, akik az eseményeket tétlenül végignézték, igazgatói figyelmeztetésben részesülnek.
Az iskolai jelentés így zárul: "A konfliktus forrása abban rejtőzik, hogy a fiatalok otthon nem látnak pozitív példákat, a durva, agresszív mintákat többnyire a médiából kapják, amely zúdítja rájuk a nyers erőszakot. Ráadásul a napjainkat jellemző nyomor, a munkanélküliség, a kilátástalanság mindehhez előkészíti talajt" - áll a cikkben.