szerző:
Eduline

"Túl sok a házi, túl sok a lecke." Általában persze időhiányra hivatkozol. Az esetek többségében azonban inkább kitartás-, szervezettség-, türelemhiányról van szó.

Egy nagy filozófus azt mondta egyszer, hogy nem maguk az események a fontosak, hanem az eseményekhez való hozzáállás. Elhiszem, hogy néha arra gondolsz: „ez nem lehet igaz, ezt nem lehet megcsinálni, nem tudom megtanulni, nem káptalan a fejem.” Sokszor úgy érzi az ember, főleg ha történetesen diák, hogy túl sok feladatot zúdítottak szegény fejére, és hogy képtelen azokkal megbirkózni.

Ilyen helyzetekben kell elővenni az említett filozófusunk mondatát, és jól megfontolni. A házi tömegén nem tudok változtatni. Azon viszont igen, hogyan állok a problémahegy elé: nekivágok a megmászásának, vagy próba nélkül faképnél hagyom.

A jó mérnök először tollat és papírt vesz a kezébe, és megtervezi házát. A jó menedzser is ezt teszi. És tulajdonképpen mindenki, aki sikeres akar lenni munkájában. A manapság gomba módra szerveződő üzlethálózatoknál is ez a szlogen: írd le egy papírra, mit szeretnél elérni, fogalmazd meg vágyaidat.

Készíts tervet!
Ebből is látni, hogy ez egy jól bevált módszer. A tervkészítés. Gondold át alaposan, mik a teendőid, hogyan tudnád a legideálisabb rangsorukat felállítani és a legoptimistább módon megvalósítani őket. A kulcs szó time-manegement. Így angolul igazán flancos, de magyarul sem hangzik rosszul: hatékony időgazdálkodás.

A teljes cikk itt olvasható

forrás: kamaszpanasz.hu