szerző:
Eduline

Élő laborként működő zoológiai tanszék várja ezentúl a Debreceni Egyetem biológus és környezettan szakos hallgatóit a Hortobágyi Nemzeti Parkban. A Tudományegyetemi Karok és a nemzeti park között 2009. február 26-án létrejött együttműködés további képzések akkreditációját – például zoológus szakirány –eredményezheti a jövőben.

A Hortobágyi Nemzeti Park és a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok együttműködést kötött 2009. február 26-án. Az oktatási és kutatási tevékenység összehangolására is kiterjedő megállapodás eredményekképpen kezdi meg működését a Természetvédelmi Zoológiai Kihelyezett Tanszék a nemzeti park területén, melyet az egyetemen a Biológiai és Ökológiai Intézet koordinál szakmailag.

„A Természetvédelmi Zoológiai Kihelyezett Tanszék élő laborként működik majd a nemzeti parkban, amely a Debreceni Egyetem hallgatóinak – már csak földrajzi közelsége miatt is – kiváló gyakorlati helyet, szakmai fejlődést biztosít" – hangsúlyozza Sándor István, a Hortobágyi Nemzeti Park igazgatója. A hallgatóknak a nemzeti park azon dolgozói is tartanak majd kurzusokat, akik a Debreceni Egyetemen szerezték meg doktori címüket.

Az együttműködés további képzések akkreditációját is megalapozza. A Debreceni Egyetem tervezi többek között a biológus mesterképzés keretein belül zoológus szakirány, valamint egy zoológus felsőfokú szakirányú továbbképzés beindítását is, melyek elvégzéséhez szükséges terepgyakorlatok és terepkutatások szintén a Hortobágyi Nemzeti Parkban kapnak majd helyet.

A megállapodásnak köszönhetően bővülhet a gyakorlati képzés spektruma, valamint emelkedhet a biológus és környezettan szakos hallgatók képzési színvonala is. Az oktatás mellett természetesen a kutatási tevékenységek összehangolása is fontos szerepet játszik. Az Európai Unió környezet- és természetvédelmi projekteket támogató LIFE programjában eddig is sikeresen vett részt közösen a két intézmény, az erősödő együttműködés pedig további eredményes részvételt biztosíthat.