szerző:
Eduline

Előadássorozat a Debreceni Egyetemen Darwin születésének kétszázadik évfordulója alkalmából.

Charles R. Darwin születésnapjának kétszázadik évfordulójára emlékezve egész éven át tartó előadássorozatot rendez a Debreceni Egyetem és a Debreceni Akadémiai Bizottság. A Darwin Év keretében a téma legismertebb hazai szakértői a nagyközönség számára is érthető módon tolmácsolják a jeles kutató és gondolkodó születése óta eltelt kétszáz év evolúcióbiológiai eredményeit.

Az aprólékos megfigyeléseit innovatív gondolkodással ötvöző tudós munkássága hatást gyakorolt valamennyi tudományterületre: a természet- és társadalomtudományokra, a politikára, a művészetekre, a vallásra és a filozófiára is. Munkája alapjaiban változtatta meg az ember önmagáról alkotott képét, mikor „A fajok eredete” című könyvében leírta, hogy az evolúció fő mozgató-ereje a természetes szelekció, melynek során kialakult maga az emberi faj is.

A modern idők vitathatatlanul legbefolyásosabb, máig ható kutatójának születésnapját ünnepelve a Debreceni Akadémiai Bizottság Környezettudományi Szakbizottsága és a Debreceni Egyetem hatvan éves Természettudományi és Technológiai Karának Biológiai Intézete 2009. február 13-án tartja a Darwin Év első előadását „Darwin a lélek biológusa - a darwini pszichológia öröksége és mai fejleményei” címmel Prof. Bereczkei Tamás tolmácsolásában.
 
Az előadássorozat első félévi programja:
Február 13. Prof. Bereczkei Tamás, Pécsi Tudományegyetem: Darwin a lélek biológusa - a darwini pszichológia öröksége és mai fejleményei
Március 12. Prof. Kordos László, Magyar Állami Földtani Intézet: Az európai emlősök evolúciója
Március 19. Dr. Rózsa Lajos, MTA-TTM Állatökológiai Kutatócsoport: Kórokozók, betegség és a darwini orvoslás
Április 2. Prof. Székely Tamás, University of Bath, UK: A madarak szaporodási rendszereinek evolúciója
Május 7. Prof. Varga Zoltán, Debreceni Egyetem: A fajok eredete

Az előadássorozat helyszíne és időpontja:
MTA Debreceni Akadémiai Bizottságának Székháza, Nagy előadó (Debrecen, Thomas Mann u. 49.)

Bővebben