szerző:
Eduline

Kína elsődlegesnek tartja a kínai nyelv, főként a kínai üzleti nyelv oktatásának erősítését Magyarországon, melyet többek között a hallgatói mobilitás ösztönzésével, valamint a különböző – hallgatói és oktatói – csereprogramok bővítésével kíván támogatni.

"Magyarországgal hagyományosan jó viszonyt ápoló Kínai Népköztársaság számára fontos az oktatási, tudományos és üzleti kapcsolatok minél szorosabbra fűzése" - mondta Liu Wenquing, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetségének kulturális tanácsosa a Budapesti Gazdasági Főiskolán. A 2008. november 27-én megrendezett Kínai Kulturális Napon a tanácsos bejelentette, a két ország közötti kapcsolatok erősítése céljából Kína kiemelten kezeli a kínai nyelv oktatását.

A 2009-ben fennállásának 60. évfordulóját ünneplő Kínai Népköztársaság Magyarországgal mindig is szoros kapcsolatokat ápolt, mind gazdasági, mind tudományos és kulturális szempontból. "Ezt jelzi többek között a 2008 áprilisában befejeződött Kínai Magyar Évad sikeressége is" - hívta fel a figyelmet Liu Wenquing.

A két ország közötti együttműködés és az üzleti kapcsolatok továbbfejlesztése érdekében Kína elsődlegesnek tartja azonban a kínai nyelv, főként a kínai üzleti nyelv oktatásának erősítését Magyarországon, melyet többek között a hallgatói mobilitás ösztönzésével, valamint a különböző – hallgatói és oktatói – csereprogramok bővítésével kíván támogatni. "Ebben a BGF Külkereskedelmi Főiskolai Kara fontos szerepet játszik, hiszen jelentős hagyományokkal rendelkezik a távol-keleti nyelvek oktatásában" - mondta el a tanácsos a rendezvényen.