Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Akár börtönbe is kerülhetnek azok a kínai tanárok, akiket rajtakapnak, amint kenőpénzt csúsztatnak a zsebükbe.
Ha munkájuk során bizonyos szívességért cserébe anyagi jutalmat, vagy egyéb formában, értékes ellenszolgáltatást fogadnak el az orvosok és a tanárok, akkor bizony nagyot vétnek a törvény ellen, amiért akár börtönbüntetést is kaphatnak – írja a China Daily.
Az új törvényi értelmezés szerint az orvosi személyzetnek akkor kell eme vádakkal szembesülnie, ha a gyógyszeripari vállalatok ügynökeitől, vagy a gyógyászati segédeszközök beszállítóitól némi „közbenjárásért” cserébe különböző juttatásokban részesülnek. Vonatkozik ez azokra az esetekre is, amikor a receptírás során túlzottan előnyben részesítenek bizonyos készítményeket, vagy gyártókat – részletezi a kínai erkölcsért felelős Supreme People's Procuratorate (SPP).
Ez vonatkozik a tanári karra is: aki csúszópénzt fogad el azért, mert kiemelt figyelemben részesített tankönyvkereskedőket, oktatási létesítményeket, iskolai egyenruha készítőket, vagy kapcsolódó árucikkeket a munkája során, szintén bűnösnek találtatik. A sport vagy kulturális tevékenységek szervezőit szintén bevonták a törvényi hatály alá.
A döntéshozók, a pályázatot kiírók és a közbeszerzési bizottságok tagjai ugyancsak büntethetők, ha bebizonyosodik, hogy segítségükért cserébe illegálisan plusz bevételhez jutottak. A törvényszegő tevékenységeket börtönbüntetéssel sújtják.
A vesztegetéssel kapcsolatos eddigi rendelkezések csak kormányzati hivatalnokokra, valamint az állami cégek alkalmazottaira korlátozódtak, majd egy 2006-os júniusi módosítás értelmében a kereskedelmi szektorra is kibővítették. Az új értelmezésbe most bekerültek többek között a társadalmi intézmények, létesítmények, sport és kulturális tevékenységet végző szervezetek is. Az is pontosítva lett, hogy mi minősül vesztegetési eszköznek: anyagi javak, családi bútorok, utazás, kupon.
A lépésre azért került sor, mert az utóbbi években megnőtt a vesztegetési ügyek szám