Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerda este nyilvánosságra hozták a brit Times Higher Education 2013/2014-es felsőoktatási világrangsorát, amelyet ismét a California Institute of Technology vezet. Nagy volt a harc a dobogós helyekért, de melyik egyetem volt az erősebb? Galéria.
1. California Institute of Technology
A kaliforniai - 2200 hallgatójával a kisebb magánintézmények közé tartozó - egyetem harmadik éve vezeti a Times Higher Education rangsorát, megelőzve a Harvardot és az Oxfordot. A CalTechnek harminckét volt hallgatója és oktatója szerzett Nobel-díjat, ez pedig jó néhány világrangsorban a tíz legjobb közé juttatta az intézményt. A 2013/2014-es felsőoktatási világrangsorról szóló cikkünket itt olvashatjátok el.
2. Harvard
A Harvard az idei listán a második helyet szerezte meg, holtversenyben az Oxforddal. Éveken át vezette a THE-rangsorát, tavaly azonban egészen a negyedik helyig csúszott vissza. 1974 óta tizenkilenc Nobel-díjas és tizenöt Pulitzer-díjas oktató dolgozott az egyetemen.
2. Oxford
A szintén második helyre sorolt Oxford jócskán megelőzte riválisát, a Cambridge Egyetemet, amely a 2013/2014-es THE-rangsorban már csak a hetedik helyet tudta megszerezni. A dobogós helyet persze nem adják ingyen: egy felmérés szerint az oxfordi (és a cambridge-i) egyetemisták ötven százalékkal több időt töltenek tanulással hetente, mint a többi brit elitegyetem diákjai.
4. Stanford
A Stanfordot - ritkán emlegetett teljes nevén: Leland Stanford Junior Universityt - a negyedik helyre sorolták a Times Higher Education szakemberei. Jelenleg tizenkilenc Nobel-díjas kutató dolgozik az egyetemen.
5. Massachusetts Institute of Technology
Az egyik legismertebb felsőoktatási rangsort jegyző cég, a brit Quacquarelli Symonds szerint az MIT a világ legjobb egyeteme, összesen hetvenhat volt és jelenlegi oktatója kapott Nobel-díjat. A műszaki egyetem campusa egyébként Boston Cambridge nevű elővárosában van, ugyanott, ahol a Harvard.