Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Okostelefonnal irányítható robot, szívdiagnosztikai tapasz és gyógyszerfejlesztési eszköz – ezeket az ötleteket találták a legjobbnak a Kairos Society Hungary egyetemisták számára meghirdetett startupversenyén.
„Érezhető, tapintható volt az energiaszint, az izgalom, a nyitottság és érdeklődés” - nyilatkozta Balogh Péter, zsűritag, az NNG Kft. ügyvezető igazgatója a Student Venture Competition döntőjéről.
A versenyen hét csapat mutathatta be ötletét a magyar startupvilág képviselőinek, a csapatok felkészülését David Trayford, Weszl Miklós, Duda Ernő és Müller Tamás segítette. A versenyzők közötti sorrendet a Bojár Gábor, Hild Imre, Balogh Péter, Nagy László, Szabó Balázs, Kovács Patrik, Szirtes Marcell és Károlyi Antal alkotta zsűri határozta meg.
A versenyt a Robophone csapata nyerte, amely Kaliforniában, a Globan Summiton mutatkozhat be. Olyan üzletemberekkel találkozhatnak, mint Bill Gates vagy Richard Branson, de az eseményen Bill Clinton is részt vesz. A hallgatók egy olyan robotot fejlesztettek ki, amely IOS, illetve Android operációs rendszerrel rendelkező okostelefonnal irányítható. A termék célja, hogy a gyerekeket játékos és grafikus úton tanítsa meg a programozásra.
A második helyet a Stressgraph csapata szerezte meg. Egy olyan bőrtapaszt fejlesztettek ki, amely a szív fölé helyezve méri a stressz által kiváltott tüneteket, majd a kapott adatokat elküldi az okostelefonra, ahol egy algoritmus ezeket számokká konvertálva megjeleníti. Az applikáció a felhasználó stressz értékeinek valós idejű, hosszútávú nyomonkövetését teszi lehetővé.
A dobogó harmadik fokára a Vitrolink csapata állhatott: egy olyan eszközt fejlesztenek, amely hatalmas segítség lehet az ipari laborokban dolgozó kutatók számára, valamint segíthet gyógyszerfejlesztéssel foglalkozó cégek költségeinek csökkentésében.
A rendezvény vendége Dale J. Stephens a 22 éves amerikai vállalkozó volt, aki a Facebook korai befektetője, Peter Thiel által alapított ösztöndíj, a Thiel Fellowship nyertese. Előadásában az általa alapított UnCollage nevű vállalkozást, illetve az ezáltal elindított társadalmi megmozdulást mutatta be, melynek célja, hogy megvátoztassa azt a hagyományos gondolkodásmódot, miszerint a diplomaszerzés elengethetetlen feltétele a siker elérésének.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!